РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806236<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Brovchenko I. 
Modelling seasonal and intraseasonal variations of circulation, temperature, salinity and sea level in the Bellingshausen Sea and on the Antarctic Peninsula shelf = Моделювання сезонних та внутрішньосезонних варіацій циркуляції, температури, солоності і рівня моря Беллінсгаузена та на шельфі Антарктичного півострова / I. Brovchenko, V. Maderich, K. Тerletska, A. Bezhenar // Укр. антаркт. журн. - 2020. - № 2. - С. 16-25. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета дослідження - моделювання сезонних та внутрішньосезонних коливань циркуляції, рівня моря, температури та солоності в морі Беллінсгаузена та на шельфі західної частини Антарктичного півострова (ЗАП). Для моделювання застосовано числові методи з використанням моделі Semi-implicit Cross-scale Hydroscience Integrated System Model неструктурованою трикутною горизонтальною сіткою та вертикальною локальною сигма-системою координат та динамічно-термодинамічною моделлю льоду Finite-Element Sea Ice Model. Потоки тепла, імпульсу та солі задавалися на поверхні океану згідно з реаналізом ERA5. На відкритих границях вертикальний розподіл температури та солоності визначався за реаналізом COPERNICUS. На відкритій західній границі обчислювальної області також було задано вертикальний розподіл швидкості течій згідно COPERNICUS. На відкритій східній границі було задано відхилення рівня згідно COPERNICUS. Аналіз часових варіацій рівня проводився за допомогою вейвлет-аналізу. Результати моделювання полів рівня моря, температури та солоності в період 2014 - 2015 рр. було порівняно з наявними даними спостережень на шельфі ЗАП, включаючи дані Української антарктичної експедиції. Наведено розраховані горизонтальний та вертикальний розподіли проміжного шару з мінімумом потенційної температури Tmin (Зимова Вода). Глибина мінімуму Tmin коливається в діапазоні 10 - 100 м, збільшуючись на північ. Значення Tmin також збільшуються на північ від -1,8 до <$E1,2~symbol Р roman C>. Проаналізовано внутрішньосезонні коливання рівня моря, розраховані за моделлю на 2014 - 2015 рр., разом із даними спостережень на припливних станціях "Фарадей/Вернадськийі та "Розера", розташованих на узбережжі ЗАП. У діапазоні 1 - 150 днів найвищі амплітуди скейлеграм рівня спостерігались з періодом приблизно 100 днів у 2014 р. та 120 днів у 2015 р. на обох станціях. Найвищі амплітуди модельних скейлеграм рівня спостерігались з періодом приблизно 88 днів у 2014 р. та 80 днів у 2015 р. на обох станціях. Найбільші амплітуди скейлеграм для Антарктичного Коливання (АК) спостерігались з періодом 105 днів у 2014 р. та 123 днів у 2015 р. Відповідні коефіцієнти кореляції між спостережуваними скейлеграмами рівня на станціях та АК за 2014 р. становили 0,84 та 0,86, відповідно, тоді як для 2015 р. вони були 0,87 та 0,90, відповідно. Зроблено висновок про взаємозв'язок внутрішньосезонних процесів в океані в Західній Антарктиді та АК на часовому масштабі близько 100 днів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського