РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806240<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bogomaz O. 
An artificial neural network for analysis of ionograms obtained by ionosonde at the Ukrainian Antarctic Akademik Vernadsky station = Штучна нейронна мережа для аналізу іонограм, отриманих за допомогою іонозонду Української антарктичної станції "Академік Вернадський" / O. Bogomaz, M. Shulha, D. Kotov, A. Koloskov, A. Zalizovski // Укр. антаркт. журн. - 2020. - № 2. - С. 59-67. - Бібліогр.: 66 назв. - англ.

Представлено розроблену штучну нейронну мережу для ідентифікації слідів шару F2 іоносфери на іонограмах, одержаних з використанням іонозонду IPS-42, встановленого на Українській антарктичній станції "Академік Вернадський". Наведено параметри іонозонду IPS-42 та особливості одержаних за його допомогою даних, зокрема формат вихідних файлів. Продемонстровано переваги використання штучної нейронної мережі для ідентифікації слідів на іонограмах. Зазвичай автоматичне масштабування іонограм потребує багато машинного часу, проте впровадження штучної нейронної мережі значно пришвидшує обчислення, дозволяючи обробляти вхідні іонограми навіть у режимі реального часу. Обгрунтовано вибір архітектури штучної нейронної мережі. Було обрано архітектуру U-Net. Описано методику створення та навчання нейронної мережі. Процес розробки штучної нейронної мережі включав вибір кількості шарів, типів активаційних функцій, методу оптимізації та розміру вхідного шару. Розроблене програмне забезпечення було написано на мові програмування Python із використанням бібліотеки Keras. Наведено приклади даних, на яких проводилося навчання штучної нейронної мережі. Представлено результати тестування штучної нейронної мережі. Дані, одержані за допомогою штучної нейронної мережі, порівнюються з результатами ручної обробки іонограм. Дані для тренування штучної нейронної мережі було одержано за допомогою іонозонду IPS-42, що встановлено на Українській антарктичній станції "Академік Вернадський", у березні 2017 р.у; дані для тестування було одержано у 2017 та 2020 рр. Розроблена штучна нейронна мережа має незначні недоліки, але їх легко усунути шляхом повторного навчання мережі на більш репрезентативній вибірці даних (одержаних у різні роки та сезони). Загальні результати тестування вказують на гарні перспективи подальшого розвитку цієї штучної нейронної мережі та програмного забезпечення, що працює з нею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського