РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806242<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zabroda P. 
Benthic wildlife underwater video recording during longline survey in Weddell Sea = Спостереження бентосу підводною відеосистемою під час ярусної зйомки в морі Ведделла / P. Zabroda, L. Pshenichnov, D. Marichev // Укр. антаркт. журн. - 2020. - № 2. - С. 75-83. - Бібліогр.: 81 назв. - англ.

Неекстракційний метод дослідження бентосних організмів з використанням підводної відеосистеми (UVS) було реалізовано під час наукових досліджень за допомогою донного яруса в підрайоні північно-західної частини моря Ведделла. На станціях ярусних постановок було зібрано й інші дані, такі як: напрямок і швидкість вітру, хвилі, температура повітря, хмарність, концентрація льоду, атмосферний тиск, опади, глибина і координати встановлення якорів, напрямок встановлення ярусів. Було проведено три успішні постановки підводних відеосистем на схилі шельфу Антарктиди. Національним науковим спостерігачем спільно з екіпажем судна відпрацьовано методику постановки UVS і збереження даних відео спостережень. В результаті проведених досліджень зроблено висновок, що пристрої UVS, включаючи освітлення, не впливали на поведінку тварин у досліджуваній зоні на глибинах 700 - 1100 м, а також, що схил північно-західної частини моря Ведделла є місцем нересту кальмарів Slosarczykovia circumantarctica. Одержані дані свідчать про широке поширення Euphausia superba та Notolepis coatsi. Висока щільність дорослих риб N. coatsi в одному місці ніколи не відзначалася. Попередній аналіз відеозаписів показав, що відстань освітлення і спостереження достатні для проведення дослідження та фіксації тварин, їх відеофіксації та ідентифікації, а також спостереження за їх поведінкою і способом дії. Більш детальний аналіз надасть змогу досить докладно описати біорізноманіття, відносну чисельність та розміри риб й інших тварин. У лютому 2021 р. заплановано продовжити дослідження за допомогою підводної відеосистеми в тому ж районі Південного океану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського