РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zahornyi M. M. 
The Ag influence on the surface states of TiO2, optical activity and its cytotoxicity = Вплив Ag на поверхневий стан TiO2, оптичну активність та його цитотоксичність / M. M. Zahornyi, N. I. Tyschenko, T. F. Lobunets, O. F. Kolomys, V. V. Strelchuk, K. S. Naumenko, L. O. Biliavska, S. D. Zahorodnia, O. M. Lavrynenko, A. I. Ievtushenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 6. - С. 06009-1-06009-5. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Наночастинки (НЧ) Ag/TiO2 було одержано за простим методом хімічного осадження з використанням нітрату срібла та суспензії TiO(OH)2. Частинки срібла осаджували як на поверхні, так і в самих частинках TiO2 залежно від концентрації Ag. Композити Ag/TiO2 було охарактеризовано рентгенівською дифракцією, просвітлючою електронною мікроскопією, скануючою електронною мікроскопією, раманівською та фотолюмінесцентною спектроскопією. Клітинна життєздатність оцінювалась за допомогою аналізу МТТ (3-(4,5-диметилтіазол-2-іл)-2,5-дифенілтетразолію бромід) після впливу НЧ. Показано оптичну активність Ag/TiO2 зі зсувом моди Eg від 143 до 150 см<^>-1 та FW HM від 12 до 19 см<^>-1 внаслідок зменшення кристалітів TiO2. Оптична активність зростає зі збільшенням концентрації Ag до 8 мас. %. У зоні контакту Ag - TiO2 утворюється бар'єр Шотткі, що покращує розподіл заряду і таким чином уповільнює рекомбінацію фотогенерованих електронів та фотогенерованих дірок. Одержані результати свідчать про меншу токсичність НЧ у суспензії гліцерин + вода, незалежно від введення молекул срібла в кількості 4 або 8 мас. % , їх значення CC50 становили 50 та 3,9 - 58,5 мкг/мл для клітин MDBK (нирки бика) та MDCK (нирки собаки) відповідно. Натомість НЧ TiO2, розчинені в C2H5OH + 1,3-пропандіолі при введенні молекул срібла, були значно більш токсичними для клітин MDBK у порівнянні з чистим TiO2, їх значення CC50 становили 6,5 та 4 мкг/мл. Одержані НЧ Ag/TiO2 внаслідок їх оптичної активності буде досліджено як протигрибковий матеріал для інгібування бактерій та вірусів у воді.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського