РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806263<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Druzhinin A. 
Superparamagnetism in Si1 - xGex << B, Hf >> whiskers = Суперпарамагнетизм в ниткоподібних кристалах Si1 - xGex << B, Hf >> / A. Druzhinin, I. Ostrovskii, Yu. Khoverko, N. Liakh-Kaguy // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 6. - С. 06019-1-06019-5. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Досліджено намагніченість та магнітну сприйнятливість ниткоподібних кристалів Si1 - xGex <> (x = 0,05) діаметром близько 1 мкм в діапазоні температур 77 - 300 К та магнітних полях до 4,28 кЕ. Одержані результати показали, що магнітна сприйнятливість ниткоподібних кристалів суттєво відрізняється від типового діамагнітного об'ємного матеріалу. Основна відмінність пов'язана з існуванням парамагнітних центрів, локалізованих в нанопористому покритті, так званій структурі ядро-оболонка, ниткоподібних кристалів Si1 - xGex. Це призводить до виникнення їх магнітного впорядкування та появи парамагнітної складової в магнітній сприйнятливості. Збільшення парамагнітної складової спостерігалося завдяки введенню домішок Hf як окремих парамагнітних центрів. Було також виявлено наявність кисню в структурі "ядро-оболонка" відповідно до результатів Оже-спектроскопії, що пов'язано з ПРК-механізмом росту ниткоподібних кристалів Si1 - xGex. В результаті відбувається утворення HfO2-кластерів як об'ємного матеріалу, що характерно для діамагнетиків. Поведінка польової залежності магнітної сприйнятливості має суперпарамагнітний характер, що є типовим для насичення намагніченості суперпарамагнетизму та відсутності гістерезису в інтервалі температур 77 - 300 К. Отже, виявлені явища пояснюються наявністю обірваних зав'язків, а також кластерів HfO2 в нанопористій оболонці ниткоподібних кристалів, що призводить до магнітного впорядкування та появи суперпарамагнетизму в зразках Si1 - xGex <>.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.13 + В379.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського