РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Leiko O. H. 
Experimental data on dynamic changes of radio pulses when they are emitted by piezoceramic electromechanical transducers = Експериментальні дані про динамічні зміни радіоімпульсів при їх випромінюванні п'єзокерамічними електромеханічними перетворювачами / O. H. Leiko, A. V. Derepa, O. M. Pozdniakova, O. V. Bogdanov // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 6. - С. 06022-1-06022-5. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто питання спотворень акустичних сигналів, які випромінюються п'єзоелектричними перетворювачами, по відношенню до електричних сигналів збудження. Експериментальним шляхом показано, що в акустичних локаційних системах збуджуючі електричні імпульсні сигнали суттєво відрізняються від випромінюваних ними акустичних імпульсів. Дослідження проводилося на циліндричному п'єзокерамічному перетворювачі. Причиною цих відмінностей є наявність в складі локаційних систем п'єзокерамічних електромеханічних перетворювачів. Їх резонансні коливальні системи утворені двома контурами - електричним і механічним, пов'язаними між собою ідеальним електромеханічним трансформатором. Фізичні властивості цих контурів суттєво розрізняються між собою за своїми призначеннями і властивостями. Електричний контур перетворювача бере участь тільки у перетворенні енергії, а його механічний контур - і в перетворенні енергії, і у її формуванні в навколишньому середовищі. Основною відмінністю контурів у властивостях є значна інерційність механічного контуру, як механічної резонансної коливальної системи, і інерційність навантажувального ним середовища при випромінюванні звуку. Саме цим пояснюється виникнення перехідних процесів при формуванні акустичних імпульсів і їх відсутність при формуванні електричних імпульсів. Експериментальним шляхом встановлено, що спотворення акустичних імпульсів зумовлені перехідними процесами. Вони полягають у плавному наростанні переднього фронту акустичного імпульсу і спаданні його заднього фронту, а також появі на початку і в кінці коротких, різких "сплесків" амплітуд акустичних тисків. Показано, що величина і характер прояву динамічних спотворень акустичних імпульсів залежать від співвідношення частот гармонійного заповнення електричних імпульсів і частоти механічного резонансу п'єзокерамічного електромеханічного перетворювача. Було досліджено частоти заповнення 3,5; 7 і 10 кГц, які відповідають частотам нижче механічного резонансу перетворювача, частоті резонансу і частотам вище механічного резонансу. Зроблено висновок про необхідність оцінки здібностей акустичних локаційних пристроїв по їх акустичним імпульсам випромінювання і прийому.


Індекс рубрикатора НБУВ: В323.4 + В379.371.701

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського