РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806268<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kurbanov M. Sh. 
Properties of amorphous silica synthesized from copper-smelting slags = Властивості аморфного кремнезему, синтезованого із мідеплавильних шлаків / M. Sh. Kurbanov, S. A. Tulaganov, M. Ernazarov, L. S. Andriyko, A. I. Marinin, A. Yu. Shevchenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 6. - С. 06024-1-06024-6. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

З техногенних відходів мідеплавильного виробництва синтезовано високодисперсні порошки аморфного кремнезему (діоксиду кремнію) чистотою 99,98 % з використанням фториду амонію. Аморфний тан одержаних зразків кремнезему було підтверджено рентгеноструктурним аналізом. Встановлено, що гранулометричний склад SiO2 у водному середовищі в основному представлений агрегатами (100 - 220 нм) і агломератами агрегатів (1300 та 5500 нм). Показано, що збільшення часу ультразвукової обробки не впливає суттєво на бі- або тримодальний характер гранулометричного складу. Ефективний діаметр Def агломератів частинок кремнезему зменшується втричі протягом перших 10 хв ультразвукової обробки. За подальшого збільшення часу обробки Def суттєво не змінюється, а коливається навколо деякого конкретного значення. ІЧ спектри зразків кремнезему мають характерні смуги, пов'язані з коливаннями вигину Si - O - Si за 468 см<^>-1 (інтенсивні) та O - Si - O за 800 см<^>-1 (середньої інтенсивності), а також смуги, пов'язані з коливаннями розтягу Si - O - Si в діапазоні 1000 - 1200 см<^>-1, які відповідають за реакційну здатність. Встановлено, що процес термічної десорбції з поверхні зразка SiO2 перебігає в кілька етапів, з найбільш інтенсивним виділенням таких основних летких продуктів: O(m/z16), OH(m/z17), H2O(m/z18) та CO(m/z28). Текстурні характеристики синтезованих порошків визначали за допомогою методу низькотемпературної адсорбції азоту. Показано, що форма ізотерми адсорбції та петлі гістерезису відповідає текстурній пористості агрегатів непористих наноматеріалів. Ізотерма адсорбції добре лінеаризована, що надало змогу розрахувати питому площу поверхні за методами BET (64 м<^>2/г) і Ленгмюра (93 м<^>2/г), загальний об'єм пор, мікропор і загальну площу мікропор.


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.19 + К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського