РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806358<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chabaniuk V. 
Atlas solutions framework as a method of the renewed model-cognitive conception of cartography = Атласний каркас рішень як метод відродженої модельно-пізнавальної концепції картографії / V. Chabaniuk // Укр. геогр. журн. - 2021. - № 3. - С. 31-40. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Описано метод і, частково, атласну технологію, які зараз використовують в Інституті географії НАНУ для створення Електронних атласів і Атласних інформаційних систем. Такі діади методів і технологій/засобів у атласному контексті називаються загалом Атласними Каркасами Рішень AtlasSF. Уточнення використовують для позначення "методу AtlasSF" або "технології/засобу AtlasSF". З початку століття наша "початкова" технологія AtlasSF змінювалася кожні п'ять років без зміни метода AtlasSF. Третя зміна технології, починаючи з 2016 р., стала революційною. Найважливішою стала неявна зміна Картознавчої концепції картографії К. Саліщева. Нова концепція ще мало усвідомлена, хоча перебудовані метод і технологія AtlasSF вже базуються на ній. Нова концепція/парадигма картографії називається відродженою Модельно-пізнавальною парадигмою (МПП). Оригінальна МПП відома в пострадянських країнах завдяки А. Берлянту. Вона має багато спільного з парадигмами картографії, відомими в західних країнах як Аналітична (модельна частина МПП) і Комунікативна/Пізнавальна (пізнавальна частина МПП). Для надання "сучасного життя" МПП використовують Базовану на моделях інженерію (БМІ) і Реляційну картографію (РелКа). У використанні БМІ і РелКа істотними є спеціальні моделі, відомі як патерни. Серед патернів особливе місце займають каркаси. Для інтерпретації теоретичних конструкцій використано "Атлас Населення України та його Природна і Культурна спадщина" [1], створений за допомогою перебудованої початкової технології AtlasSF.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171.81/.82

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського