РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воденнікова О. С. 
Вирощування авіаційної деталі "Завихрувач" з жароміцного сплаву Inconel 718 за технологією селективного лазерного спікання / О. С. Воденнікова, М. О. Коваль, С. А. Воденніков // Металознавство та оброб. металів. - 2022. - 28, № 2. - С. 12-21. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Для вирішення проблем підвищення надійності та ефективності експлуатації авіаційних двигунів у роботі розглянуто як альтернативу традиційним методам отримання авіаційних деталей застосування адитивного виробництва. Адитивні технології дозволяють за даними тривимірної цифрової моделі (CAD/CAM/CAE-системи) створювати складнопрофільні конструкції з високими механічними й експлуатаційними характеристиками, що повинні відповідати стандарту ASTM F2792.1549323-1. Процес адитивного виробництва характеризується послідовністю операцій: побудова цифрової 3D-моделі - вибір адитивної технології та її реалізація - отримання готової деталі. В умовах АТ "Мотор Січ" запропоновано розглянути можливості вирощування авіаційної деталі "Завихрувач" з жароміцного нікелевого сплаву Inconel 718 за технологією селективного лазерного спікання в 3D-принтері типу EOS M400. В якості вихідних порошкових матеріалів використовували сферичні порошки на основі нікелю компаній Sino-Euro Materials Technologies of Xi'an Co., Ltd. ("Sino Euro", Китай) та LPW Technology, Ltd ("LPW", Великобританія). Експериментальним шляхом встановлена залежність механічних та жароміцних властивостей сплаву Inconel 718 від напрямку зростання деталі (зокрема, горизонтального напрямку ХY та вертикального напрямку Z). Проведено металографічні дослідження зразків сплаву Inconel 718 до та після процесу термообробки. За допомогою програми Unigraphics NX 7.5 виконано моделювання авіаційної деталі, яке починається з побудови ескізу, проєктування цифрової 3D-моделі деталі та її редагування. Показано, що вирощування авіаційної деталі "Завихрувач" за технологією селективного лазерного спікання характеризується: меншими числом технологічних операцій на виготовлення складної за геометричною конфігурацією деталі; зменшенням до 6 разів браку готової деталі; зменшенням матеріальних витрат на оснащення і додаткову механічну обробку; зниженням до 12 - 17 % маси деталі порівняно з її стандартним аналогом, отриманим шляхом механічної обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-060.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського