РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806480<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новохацька А. О. 
Вплив надлишкового марганцю на формування структури і магніторезистивних властивостей легованих манганітів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. О. Новохацька; Національна академія наук України, Інститут проблем матеріалознавства імені І. М. Францевича. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Досліджено еволюцію структури та магнітотранспортних властивостей нанорозмірних порошкових і керамічних легованих манганітів, обумовлених вмістом надлишкового марганцю та температурою спікання. З'ясовано, що наявність надлишкового марганцю сприяє одержанню нанорозмірних манганітів із феромагнітним упорядкуванням у кристалітах з розмірами > 10 нм, що у два рази менше в порівнянні з манганітами без надлишкового марганцю. За результатами дослідження мікроструктури керамічних манганітів, спечених у діапазоні температур 800 - 1500 °С, уперше встановлено, що в манганітах із надлишковим марганцем формування кераміки відбувається при температурі спікання 1000 °С. Виявлено, що наявність надлишкового марганцю призводить до зміни механізму росту зерна при температурах спікання вище 1000 °С, у процесі якого формується шарувата субструктура зерна манганітової кераміки. Поява субструктури зерна супроводжується збереженням фазового складу манганітової фази, рівномірним розподілом легуючих елементів у зерні, що приводить до збільшення феромагнітної однорідності матеріалу, зниження питомого опору на 1 - 4 порядки та росту магніторезистивного ефекту у 2 - 3 рази в порівнянні з манганітами без надлишкового марганцю. Запропоновано якісну модель каналів провідності в керамічних манганітах залежно від структури зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21,022 + В375.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437907 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського