РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806702<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шерстобоєва О. В. 
Антагонізм Bacillus thuringiensis до фітопатогенних мікроміцетів - збудників хвороб яблуні / О. В. Шерстобоєва, А. Б. Крижанівський, А. А. Бунас // Агроекол. журн. - 2021. - № 2. - С. 71-77. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мікроорганізми-антагоністи, продукуючи бактерицидні та фунгіцидні речовини, розповсюджуються у просторі та займають різні екологічні ніші. Антагоністичну дію мікроорганізми можуть поєднувати з низкою інших властивостей, які можуть бути використані людиною для своїх цілей. Мікроорганізми - агенти біопрепаратів часто володіють поліфункціональністю дії на компоненти агроекосистеми, яка за впливу різних чинників навколишнього середовища, здатна мати позитивні і негативні наслідки. Мета роботи - вивчити вплив нових високоактивних ентомопатогенних штамів Bacillus thuringiensis на нецільові об'єкти - компоненти біоценозу яблуневого саду. При розробленні технології біоконтроля чисельності шкідливих комах яблуні з використанням В. thuringiensis виявили додатковий позитивний захисний ефект - зниження чисельності збудників грибних хвороб на поверхні листків. Оброблення листків яблуні рідкою культурою штаму В. thuringiensis 0376 через 72 год після нанесення знижувало чисельність збудника парші Fusicladium dendriticum у 7 разів, а збудника моніліозу Monilia fructigena - у 9 разів. Штам В. thuringiensis 0371 проявив найбільш високий рівень антагонізму, адже in vitro повністю пригнічував ріст і розвиток мікроміцетів на поверхні поживного середовища. На листковій поверхні застосування культури штаму 0371 знижувало чисельність Fusicladium dendriticum на 92 %, a Monilia fructigena - на 86 % через 72 год після оброблення. У польовому досліді при обробці яблунь культурою цього штаму на 7,1 % знижувався розвиток парші. Штам В. thuringiensis 787 не виявив антагонізму щодо фітопатогенних мікроміцетів при культивуванні на поживному середовищі, що може пояснюватись його нездатністю продукувати водорозчинний екзотоксин, на відміну від штамів В. thuringiensis, що є антагоністами збудників парші та моноліозу яблуні. Штам В. thuringiensis 0371 потребує подальшого дослідження і розробки його препаративних форм, адже є найбільш перспективним для створення комплексного біопрепарату з інсектофунгіцидними властивостями для застосування в екологічно безпечних агротехнологіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551.06

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського