РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806716<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shpyg V. M. 
Influence of land use categories on WRF forecast and its accuracy = Вплив категорій землекористування на прогноз WRF та його точність / V. M. Shpyg, O. A. Shchehlov // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2022. - № 3. - С. 68-78. - Бібліогр.: 45 назв. - англ.

Проведено аналіз щодо можливостей та способів коригування або рекласифікації даних щодо підстильної поверхні та категорій землекористування, отриманих у ході моделювання ефектів від застосування більш точних даних такого типу та оцінки ступеня покращення відтворення приземних метеорологічних величин в чисельній мезомасштабній атмосферній моделі. Так, впродовж тривалого часу стандартною базою цих даних для усіх версій мезомасштабної метеорологічної моделі WRF була USGS, створена Геологічною службою США. Дані USGS, які доступні для WRF, містять 24 категорії землекористування та мають роздільну здатність приблизно 1 км. Другою стандартною базою даних щодо категорій землекористування для WRF є Collection 5 MODIS Global Land Cover Type. Цей набір даних створений Бостонським університетом на основі даних спостережень за допомогою обробки зйомки спектрорадіометра MODIS із роздільною здатністю 500 м. Набір даних базується на класифікації, розробленій Міжнародною геосферно-біосферною програмою (IGBP), складається з 17 дискретних категорій. В 2019 році було випущено уточнений набір даних Collection 6 MODIS Land Cover Type. Саме на основі одного із цих двох джерел і проводиться коригування або рекласифікація даних щодо землекористування. Для території Київської області за допомогою QGIS v. 3.22 та GoogleMaps було проведено аналіз баз даних USGS та MODIS IGBP. Отримано, що на даний момент обидві бази даних не є ідеальними і містять різного роду неточності. Так, MODIS IGBP у порівнянні із USGS більш коректно відтворює територію міст, лісових масивів та русла р. Дніпро, проте у MODIS IGBP не відображаються невеликі населені пункти. Аналіз робіт іноземних дослідників показав, що використання більш точних та актуальних баз даних щодо підстильної поверхні WRF дало можливість зменшувати систематичну похибку прогнозів і покращували точність прогнозу мінімальної та максимальної добової температури. Найсуттєвіше покращення прогнозу стосується саме нічної температури. На ряду з температурою, другою метеорологічною величиною, яку найчастіше авторам досліджень вдавалось прогнозувати краще після уточнення даних щодо підстильної поверхні є відносна вологість. Покращення змодельованих параметрів вітру найбільше проявляється на урбанізованих територіях та біля узбережжя, де вдається покращити відтворення бризової циркуляції моделлю. Оцінки щодо можливості покращити моделювання опадів шляхом уточнення даних щодо підстильної поверхні та землекористування не такі однозначні, хоча в деяких роботах відзначено вплив острову тепла урбанізованих територій на перерозподіл опадів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 + Д23 с141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського