РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806718<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибченко Л. С. 
Визначення змін складових радіаційного режиму сонячної радіації за 1991 - 2020 рр. відносно 1961 - 1990 рр. в Україні / Л. С. Рибченко, С. В. Савчук // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2022. - № 3. - С. 96-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати змін складових радіаційного режиму: прямої, розсіяної та сумарної сонячної радіації, альбедо підстильної поверхні, радіаційного балансу, тривалості сонячного сяйва у 1991 - 2020 рр. щодо 1961 - 1990 рр. Найбільших змін зазнали тривалість сонячного сяйва, пряма та розсіяна радіація. Характерним є збільшення за теплий період року на більшості України тривалості сонячного сяйва, прямої радіації, особливо на північному сході, півночі, заході та прямої радіації на півдні; при зменшенні розсіяної майже у всі місяці повсюдно. Збільшились, зокрема в теплий період: частково сумарна радіація, особливо у центрі, на північному сході, ще північному заході, півдні; радіаційний баланс на значній території, особливо на північному сході, північному заході, півночі. Переважно дещо збільшилось альбедо, особливо на півдні, у південному Степу. Отримані висновки важливі для кліматичного обслуговування галузей економіки: сільського господарства, геліоенергетики, будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д234.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського