РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806735<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечипорук М. В. 
Моделювання профілів спеціалістів для планування та виконання проєктів зі створення інноваційних виробів аерокосмічної техніки / М. В. Нечипорук, О. Є. Федорович, В. В. Попов, М. С. Романов // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2022. - № 1. - С. 23-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Сформульвана і розв'язана задача формування кадрового забезпечення для виконання проєктів зі створення інноваційних виробів аерокосмічної техніки (АКТ). Актуальність дослідження пов'язана з моделюванням профілів спеціалістів для набуття компетентностей, необхідних для виконання проєкту щодо створення нового виробу АКТ. Мета дослідження - формування множини компетентностей, необхідних для виконання проєкту зі створення виробу АКТ шляхом проведення підготовки (перепідготовки) спеціалістів з урахуванням вимог галузевого професійного стандарту (ГПС) та вимог до компетентностей нового проєкту. Увагу приділено архітектурі складного виробу АКТ, яка представлена у вигляді множини компонент. Базове представлення виробу (БВ) сформоване у вигляді типових компонент, створення яких пов'язане з необхідними спеціальностями та компетентностями, які відповідають вимогам ГПС. Спеціальності містять множину компетентностей, які у свою чергу, розбиваються на знання, вміння та навички. Проєкт щодо створення нового виробу АКТ включає архітектуру виробу, яка може відрізняється від архітектури БВ, що вимагає проведення заходів щодо розробки нових компонент. Для представлення компонентної архітектури, спеціальностей та компетентностей, використано базу прецедентів (БПБВ). Порівняння архітектур нового виробу та БВ здійснюється за допомогою, як якісних так і кількісних оцінок. Для якісних оцінок використовуються лінгвістичні змінні та лексикографічне впорядкування варіантів. Кількісні оцінки використовуються для порівняння та оцінки близькості технічних характеристик компонент нового виробу та БВ. Оцінка близькості спеціальностей та компетентностей, потрібних у новому проєкті та існуючих в БПБВ, здійснюється за допомогою якісних оцінок, які представлені у вигляді літер латинського алфавіту. Побудована оптимізаційна модель для мінімізації розходження компетентностей на основі бальних оцінок. Оптимізація здійснюється з використанням цілочисельного (булевого) лінійного програмування. В якості обмежень використовуються допустимі значення витрат, часу та ризиків, пов'язаних з підготовкою (перепідготовкою) спеціалістів для виконання проєкту зі створення нового виробу АКТ. Наведено приклад формування компетентностей для виконання проєкту зі створення лопотів гелікоптерів з композиційних матеріалів. Наукова новизна проведеного дослідження пов'язана з розробкою методу формування кадрового забезпечення для виконання інноваційних проєктів щодо створення нових виробів АКТ шляхом моделювання профілів спеціалістів з використанням компонентного та компетентностного підходів. Результати проведеного дослідження доцільно використовувати для формування кадрового забезпечення для виконання проєкту створення інноваційного виробу АКТ зі складною компонентною архітектурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: О64-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського