РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шелюк Ю. С. 
Особливості формування й функціонування фітопланктону малих водосховищ / Ю. С. Шелюк // Альгологія. - 2022. - 32, № 2. - С. 152-166. - Бібліогр.: 164 назв. - укp.

Досліджено закономірності формування та функціонування фітопланктону малих водосховищ басейну річок Прип'ять і Тетерів. З'ясовано, що за видовим багатством у цих водоймах переважають представники відділів Chlorophyta (32,7 % загальної кількості видів) і Bacillariophyta (24,6 %). Установлено, що зі зростанням площі та об'єму водосховищ у них збільшується видове різноманіття Cyanobacteria, у менших за площею водоймах лідирують Euglenozoa. Визначено основні абіотичні параметри, які зумовлюють зміни структурних показників фітопланктону досліджуваних водойм, а також основні відмінності структурно-функціональних характеристик фітопланктону малих водосховищ, збудованих на поліських річках, у порівнянні з великими дніпровськими та волзькими. Встановлено достовірну кореляцію між біомасою фітопланктону малих водосховищ і рН (r = 0,55), вмістом фосфору фосфатів (r = 0,46), кольоровістю (r = -0,36) і вмістом загального нітрогену (r = -0,61). Абіотичними чинниками, які визначають величину інформаційного різноманіття у водосховищах, є вміст фосфору фосфатів (r = -0,73), рН (r = 0,63), кольоровість води (r = -0,62). Особливістю малих водосховищ у порівнянні з великими дніпровськими та волзькими є високий рівень інтенсивності фотосинтезу за порівняно невеликої біомаси фітопланктону, зумовлений їх значною оптичною глибиною та особливостями перебігу продукційних процесів мілководь, які займають значні площі акваторій малих водосховищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського