РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806772<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Квасниця В. М. 
Розмір і форма кристалів діаманту різного походження / В. М. Квасниця // Мінерал. журн. - 2022. - 44, № 1. - С. 32-40. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовано розмір і форму кристалів діаманту різного походження. Діаманти розміром <$Esymbol Г~0,5> мм віднесено до мікрокристалів. Діамант в метеоритах представлений різними за розмірами не ограненими кристалами, тільки в залізному метеориті Canyon Diablo виявлено його кубічні мікрокристали не зовсім з'ясованого кристалогенезису. Метеоритні наномікро- і макрокристали діаманту є агрегатними утвореннями. Виділення діаманту в метеоритах не можуть бути ограненими через занадто малий розмір його кристалів у хондритах і через його твердофазове утворення з дуже тонкозернистого діаманту і графіту в уреїлітах та октаедритах. Розмір і форма кристалів діаманту в імпактитах метеоритних кратерів зумовлена параметрами вихідного вуглецевого матеріалу. Твердофазова трансформація кристалів графіту чи іншої вуглецевої речовини (вугілля, рештки рослин) у діамант у метеоритних структурах також не надає змогу його виділенням набути огранення. Водночас у разі імпактних явищ на поверхнях (0001) апографітових діамантів наростають багатогранники наномікродіамантів з газової фази. Ці кристали є часто автоепітаксійними утвореннями, оскільки закономірно орієнтованіна лонсдейліт-діамантній матриці. Діаманти з метаморфічних порід, офіолітів і сучасних вулканітів представлено ограненими мікрокристалами. Широкий діапазон розмірів (від 0,1 мм до 10 см) властивий ограненим кристалам діаманту з кімберлітів, лампроїтів і лампрофірів. Кристали діаманту з різних мантійних порід набувають багатогранної форми, коли їх зародки досягають певних розмірів. У цих породах найімовірніша поява багатогранників діаманту розміром понад 40 - 50 нм. Октаедрична форма росту є наскрізною і панівною на кристалах природного діаманту різного розміру та походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського