РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806796<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сафонова Г. Ф. 
Огляд некогнітивних факторів навчання / Г. Ф. Сафонова, О. В. Вічна, М. С. Сафонов // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2021. - № 1. - С. 94-101. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено некогнітивні фактори навчання та з'ясовано, яким чином вони можуть серйозно впливати на продуктивність студентів. Серед розглянутих некогнітивних факторів - мислення зростання, відчуття соціальної належності та академічна наполегливість, а також інші особисті якості. Описані можливі психологічні втручання, що допомагають усунути вплив певних негативних факторів, зокрема такого, як фіксоване мислення, шляхом заміни його на мислення зростання. Викладачам запропоновано два способи подолання труднощів студентів, пов'язаних з відчуттями стресу та належності до певної соціальної групи. Також проаналізовано питання, як можна сприяти усуненню побоювань студентів щодо упередженості та несправедливих відгуків. Показано, як страх здобувачів освіти зробити помилку може значно гальмувати процес їх розвитку. Водночас навички саморегуляції мають сильну позитивну кореляцію з навчальними результатами. Окреслено підхід до посилення цілеспрямованості студентів шляхом налаштування на їх майбутній позитивний образ. Наголошено, що психологічні втручання будуть ефективними лише тоді, коли вони реалізуються у спосіб, що суттєво змінює думку студентів про себе, свою групу, свою роботу. Крім того, ці втручання мають бути делікатними й різноманітними. А викладачі повинні не тільки проводити спостереження за групою та взаємодіями всередині неї, а і враховувати, як ці елементи інтерпретуються студентами. Виділено найпоширеніші помилки, яких припускаються викладачі, і запропоновано способи їх уникнення. Зокрема, йдеться про такі помилки: заохочування студентів наполегливо долати невдачі, що полягає лише у пропозиції спробувати ще раз; застосування психологічного втручання як загального, універсального засобу; завищена оцінка зусиль студентів. Також зауважено, що образ мислення не забезпечує академічної успішності, тому психологічні втручання мають бути інтегровані з академічними з метою вдосконалення як мотивації, так і результатів навчання студентів.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського