РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копчак О. О. 
Вплив епігенетичної дієти на пацієнтів з мігренню / О. О. Копчак, О. Є. Гриценко // Укр. неврол. журн. - 2022. - № 3/4. - С. 34-38. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мігрень - це поширений тип первинного головного болю, що характеризується періодичними нападами сильного однобічного болю, що пульсує, супроводжується нудотою, блюванням та/або світлобоязню і фонофобією. Мета дослідження - вивчити вплив епігенетичної дієти на частоту та інтенсивність нападів головного болю при мігрені, показники психоемоційного статусу та якість життя пацієнтів з мігренню. Обстежено 130 осіб віком від 18 до 55 років (середній вік - (<$E38,6~symbol С~8,3>) року), з них 15 (11,5 %) чоловіків та 115 (88,4 %) жінок. Хворих було розподілено на дві групи: група А - пацієнти, які дотримувались епігенетичної дієти, збагаченої 5 мг фолієвої кислоти, група Б - пацієнти, що не дотримувалися жодної дієти. Діагноз мігрені підтверджували за критеріями International Headache Society. Перед дослідженням усіх учасників було оцінено за допомогою шкали оцінки непрацездатності (MIDAS). Також у всіх пацієнтів визначали частоту головного болю. Оцінку інтенсивності головного болю проводили за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ). Психоемоційний статус на початку та в кінці дослідження оцінювали за допомогою шкали тривоги Гамільтона і шкали депресії Бека. У всіх пацієнтів визначали вміст фолієвої кислоти та гомоцистеїну в крові за допомогою мунохімічного методу з електрохемілюмінесцентною детекцією. До початку дослідження середня концентрація фолієвої кислоти в групі А становила (<$E2,8~symbol С~3,6>) нг/мл і була статистично значущо (p = 0,003) нижчою, ніж у групі Б. Середній рівень гомоцистеїну у групах статистично значущо (p = 0,04) відрізнявся. У групі А на тлі застосування епігенетичної дієти статистично значущо (p = 0,001) підвищився середній рівень фолієвої кислоти, а також статистично значущо (p = 0,003) знизився середній рівень гомоцистеїну. Також у групі А виявлено статистично значуще зниження інтенсивності та частоти головного болю (p = 0,02 і p = 0,04), середнього рівня тривоги за шкалою Гамільтона (з (<$E15,0~symbol С~3,5>) до (<$E9,0~symbol С~2,0>) бала, p = 0,03). Зафіксовано прямо пропорційну залежність між рівнем гомоцистеїну та оцінкою за шкалою тривоги Гамільтона та шкалою MIDAS і обернено пропорційний зв'язок між рівнем фолієвої кислоти та оцінкою за шкалою депресії Бека. Висновки: виявлено докази наявності впливу змін вмісту гомоцистеїну і фолієвої кислоти у крові пацієнтів з мігренню на тлі епігенетичної дієти на тяжкість головного болю та якість життя. Застосування епігенетичної дієти у профілактиці та лікуванні мігрені потребує подальшого вивчення, оскільки важко передбачити кінцевий ефект дієти через низьку її специфічність до епігенома та велику кількість взаємодій між активними компонентами дієти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського