РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антофійчук Т. М. 
Оптимізація лікування хворих на алкогольний стеатогепатит із урахуванням коморбідних анемічних станів та контамінації H. pylori / Т. М. Антофійчук, О. С. Хухліна, М. П. Антофійчук // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 3. - С. 3-11. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Проспективне дослідження хворих на алкогольний стеатогепатит (АСГ) показало, що у 40 % пацієнтів з АСГ встановлено анемічні стани (АС), серед яких вітамін B12-дефіцитну анемію зареєстровано у 17,5 % випадків, анемію хронічного захворювання (АХЗ) - у 10,0 % випадків та гемолітичну анемію (ГА) - у 12,5 % випадків. У хворих на СГ змішаної (у т.ч. алкогольної) етіології (СГЗЕ) АС встановлено у 32,0 %: вітамін B12-дефіцитну - у 16,0 %, АХЗ - у 8,0 % та гемолітичну - у 8,0 % пацієнтів. У хворих на АСГ контамінація H. pylori була наявна у 32 (80,0 %) осіб, у тому числі в 100 % пацієнтів з B12-дефіцитною анемією. Серед пацієнтів зі СГЗЕ H. pylori було виявлено у 100,0 % осіб з АС. Застосування гепадифу в комплексній терапії АСГ сприяло усуненню або зниженню інтенсивності основних клінічних синдромів (астено-вегетативного, диспепсичного, холестатичного, гепато-, спленомегалії, стеатозу печінки) та біохімічних синдромів (мезенхімально-запального, холестазу, ПКН), що перевищувало за ефективністю традиційну терапію у межах 1,3 - 4,3 разу (p << 0,05), а також вищу ефективність лікування хворих на АСГ із анемічним синдромом у 6,0 разу (p << 0,05). Ефективність ерадикації H. pylorі в основній та контрольній групах із застосуванням 3-компонентної програми першої лінії за даними тесту випорожнення була однакова (відповідно 85,7 та 84,2 % (p >> 0,05)), однак у 57,9 % пацієнтів контрольної групи на тлі антибактеріальної терапії посилились або з'явились симптоми диспепсії, у той час як в основній групі будь-яких проявів побічної дії ліків упродовж дослідження не встановлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-5 + Р411.033 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського