РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807006<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пашинська О. С. 
Застосування вінборону для корекції когнітивного дефіциту за експериментальної алкогольної кардіоміопатії / О. С. Пашинська, Г. І. Степанюк, О. М. Денисюк, Н. І. Волощук // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2022. - 16, № 3. - С. 176-186. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Збільшення вживання алкогольних напоїв в Україні та світі є причиною зростання алкогольних уражень серця, мозку, печінки тощо. Алкогольна кардіоміопатія (АКМП) супроводжується розвитком енцефалопатії та потребує застосування специфічних засобів корекції. Призначення для лікування коморбідних станів лікарських засобів із політропними фармакологічними властивостями є наразі дуже перспективним. Мета дослідження - вивчити вплив вінборону у порівнянні з мілдронатом і цитиколіном на когнітивно-мнестичні функції в щурів з експериментальною АКМП. Досліди проведено на 50 нелінійних щурах-самцях масою 190 - 210 г. Експериментальне токсичне алкогольне ураження серця моделювали внутрішньошлунковим введенням щурам 50 % етанолу (6 г/кг) протягом 9 тиж. Тварини були поділені на 5 груп: 1 - контроль; 2 - тварини з АКМП без лікування; 3, 4 і 5 - щури з АКМП, які протягом 14 діб отримували лікування вінбороном (5 мг/кг/добу, в/м), мілдронатом (50 мг/кг/добу, в/м) і цитиколіном (250 мг/кг/добу в/м) відповідно. Всі препарати досліджувались у терапевтично ефективних дозах, запозичених із літератури. Вплив препаратів на поведінку щурів вивчали в тесті "Відкрите поле", мнестичні процеси - у тесті умовної реакції пасивного уникнення (УРПУ). Для вивчення функцій робочої пам'яті використовували метод розпізнання нових об'єктів. У ході проведеного дослідження виявлено, що курсова терапія (14 діб) щурів з АКМП усіма запропонованими препаратами сприяла зменшенню в них неврологічного та когнітивного дефіциту. Це проявилося покращанням показників поведінки тварин у тесті "Відкрите поле", збільшенням відсотка навчених тварин у тесті УРПУ у порівнянні з тваринами без лікування (p - 0,05). За спроможністю покращувати динаміку когнітивно-мнестичних функцій щурів з АКМП вінборон у дозі 5 мг/кг практично співставлявся з цитиколіном (250 мг/кг) і дещо переважав мілдронат. Отримані дані надають можливість рекомендувати застосування вінборону як засобу з плейотропною дією для корекції когнітивних порушень за умов серцево-судинної патології, зокрема, АКМП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-29 + Р627-52 + Р419.451-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського