РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kyzym M. O. 
War in Ukraine: analysis of the prerequisites, lessons of the infighting, and conclusions for the future = Війна в Україні: аналіз передумов, уроки протистояння і висновки на майбутнє / M. O. Kyzym, V. Y. Khaustova, V. O. Shlykova // Проблеми економіки. - 2022. - № 2. - С. 47-57. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

24 лютого 2022 року росія почала повне вторгнення в Україну. Така ситуація докорінно змінила відносини між державами, поставила крапку неповернення у відносинах колись братніх народів, змінила вектори та пріоритети подальшого розвитку України, створила нові виклики в усіх сферах її життя. Крім того, війна в центрі Європи вплинула на світову економіку в цілому та економіку багатьох окремих країн, а також на міграційні та соціально-політичні процеси. Усе це відбилося на зміні пріоритетів досліджень у світі та, зокрема, в Україні. Мета дослідження - сформулювати узагальнені пропозиції щодо шляхів протидії військовій агресії росії. Аналізуються: World Military Strength Ranking 2022, втрати збройних сил росії станом на 15.06.2022; зміни чисельності особового складу, озброєння і військової техніки ЗС України у 1991 - 2021 рр. Проведено порівняльну кількісну оцінку збройних сил України та росії у 2021 році, розглянуто недоліки та прорахунки у становленні та розвитку незалежної України, які дозволили розгорнути на її території повномасштабну війну. Порівняно військовий потенціал української та російської армій у 1991 та 2021 роках, розглянуто нові зразки озброєння, розроблені в Україні. Наведено результати Delphi-аналізу кластерів ОПК України, необхідних для асиметричного стримування зовнішньої агресії на часовому горизонті до 2030 року. Визначено шляхи забезпечення Збройних Сил України основними видами озброєння та військової техніки. Проведені дослідження дозволили визначити, що росія, будучи державою з геополітичними амбіціями, завжди буде становити загрозу для України, тому національна безпека нашої держави повинна будуватися з урахуванням військової та економічної потужності країни-агресора. Отже, Україна має увійти принаймні в один військово-економічний союз з іншими країнами Європи та світу. Крім того, Україна повинна мати потужний багатогалузевий оборонно-промисловий комплекс, який вироблятиме власне конкурентоспроможне озброєння та військову техніку як самостійно, так і спільно з іншими країнами Європи та світу або за ліцензіями іноземних виробників. Збройні Сили України повинні мати таку структуру видів і родів військ, яка б дозволяла протистояти загрозам з боку збройних сил росії або асиметричним видам озброєння та військової техніки, що дозволило б вести війну 2-го, 3-го та 6-го поколінь.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2 + Х819(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського