РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко Н. О. 
Національний банк України та його роль у реалізації грошово-кредитної політики у воєнний час / Н. О. Дорошенко, С. С. Кравченко // Проблеми економіки. - 2022. - № 2. - С. 140-144. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено мету, методи й інструменти грошово-кредитної політки Національного банку України. Визначено, що НБУ є основною уповноваженою державою інституцією в Україні, що відповідає за планування та реалізацію грошово-кредитної політики. Грошово-кредитна політика є комплексом заходів у галузі грошового обігу та кредиту, які покликані забезпечити стабільність грошової одиниці України за рахунок впровадження регламентованих законом засобів і методик. Встановлено, що ключовим елементом національної економіки країни виступає фінансовий сектор, його життєдіяльність забезпечує сталий розвиток економіки, створення та розподіл фінансових ресурсів і послуг, накопичення інвестиційного капіталу, а також покращення макроекономічних і монетарних показників. У скрутних умовах сьогодення, таких як: зростання інфляції, знищення транспортної інфраструктури, бізнесу, зменшення посівних територій, блокування портів, девальвація гривні, зростання бюджетного дефіциту, питання монетарного регулювання стають надзвичайно актуальними. Війна в економіці країни стала складним викликом для Національного банку в питаннях вдосконалення та підлаштування діючої грошово-кредитної політики, пошуку інноваційних механізмів для її реалізації. Проведення активної зовнішньої політики, залучення коштів від МВФ, Світового та Європейського банків, відкриття спеціального рахунку для задіяння коштів фізичних осіб - це частина інструментів, які використовує НБУ в умовах війни. З іншого боку, тиск на світову спільноту направлений на припинення торговельних відносин із країною-агресором, сприяння мінімізувати будь-які залучення коштів у бюджет РФ, таким чином позбавляючи їх можливості фінансувати війну. Також важливим інструментом є аналіз світового досвіду країн у питаннях вирішення післявоєнної кризи та перейняття їх інструментів і механізмів відтворення економіки - все це має на меті дана стаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського