РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соловйов С. О. 
Аналіз витрат на ботулінотерапію спастичних форм дитячого церебрального паралічу в Україні / С. О. Соловйов, О. В. Назар, М. В. Лелека // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 6. - С. 37-48. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) уособлює групу порушень механізмів розвитку рухів і положення тіла, що спричиняють обмеження активності, внаслідок непрогресуючих уражень головного мозку, що розвивається, плода або дитини. Поряд із руховою реабілітацією, застосування ботулотоксину типу A (БоНТ-A) вважають одним з основних методів лікування вибору при фокальних спастичних та дистонічних синдромах незалежно від їх етіології. На часі в Україні відсутні дослідження щодо аналізу витрат на використання лікарських засобів на основі БоНТ-A з урахуванням рекомендованої дози та кратності введення. Мета роботи - виконання аналізу мінімізації витрат на ботулінотерапію спастичних форм ДЦП у пацієнтів віком від двох років і старше. Дозування та кратність введення на рік абоботулотоксину та онаботулотоксину для лікування динамічної еквінусної деформації стопи, спричиненої фокальною спастичністю внаслідок ДЦП, у дітей віком від двох років було одержано з інструкцій до використання. Вартість абоботулотоксину та онаботулотоксину було одержано з Реєстру оптово-відпускних цін МОЗ України. Аналіз витрат для модельної когорти дітей у різних вагових категоріях показав, що абоботулотоксин 500 ОД буде найменш витратною лікувальною технологією у ваговій категорії 21 - 33 кг при дозуванні 15 ОД/кг у разі лікування геміплегії. Абоботулотоксин 300 ОД найбільш раціонально застосувати у вагових категоріях 10 - 20 кг та 34 - 40 кг із дозуванням 15 ОД/кг при лікуванні геміплегії та у ваговій категорії 17 - 20 кг із дозуванням 30 ОД/кг при лікуванні диплегії. Виявлено вагові категорії, в яких витрати у разі застосування абоботулотоксину 300 ОД та абоботулотоксину 500 ОД були рівними та меншими за витрати при лікуванні онаботулотоксином. У дослідженні вперше було здійснено аналіз мінімізації витрат на ботулінотерапію, в результаті якого було визначено переваги застосування абоботулотоксину при симптоматичному лікуванні геміплегії та диплегії у разі ДЦП у фокусі різних вагових груп дітей. Можлива варіабельність у дозуванні та кратності введення на рік онаботулотоксину вказує на актуальність збору додаткової інформації щодо застосування в реальній клінічній практиці та подальших фармакоекономічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського