РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807090<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заярна О. Ю. 
Насіннєва інфекція ячменю ярого та оптимізація заходів захисту у Східному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / О. Ю. Заярна; Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва. - Харків, 2019. - 24 c. - укp.

Установлено поширення грибних інфекцій насіння ячменю ярого в Харківській області (Барвінківському, Валківському, Вовчанському та Харківському районах). Визначено, що на території Східного Лісостепу України насіннєва інфекція представлена в основному фітопатогенами: Ustilago nigra, Ustilago hordei, Drechslera sorokiniana Subram. & Jain., Drechslera teres Ito. Виявлено відносно стійкі до сажкових хвороб і гельмінтоспоріозів сорти ячменю ярого: Мономах, Докучаєвський і Джерело. Зазначено, що стійкий до хвороб сорт Мономах у польових умовах відрізнявся підвищеною активністю пероксидази в листках. Активність пероксидази в менш стійких сортах виявилася майже вдвічі меншою. Установлено чітку кореляцію між стійкістю сортів ячменю ярого до зараження збудником темно-бурої плямистості й активністю окиснювально-відновлювальних процесів. Доведено, що розвиток гельмінтоспоріозної кореневої гнилі і темно-бурої плямистості ячменю ярого безпосередньо залежить від погодних умов вегетаційного періоду та посилюється при значній кількості опадів, за високої вологості повітря (60 - 80 %), помірної температури (19 - 20 °С), ГТК 0,7 - 1,2. Розвиток цих хвороб в умовах східної частини Лісостепу України відбувається динамічно, зі значним наростанням у більш пізні фази вегетації рослини-живителя. Визначено токсичність фунгіцидного протруйника, біофунгіцидів і регуляторів росту рослин до чистих культур гриба Drechslera sorokiniana Subram. & Jain. Виділено найбільш ефективні біофунгіциди та регулятори росту рослин для обробки насіння (Агат-25К, т. п., 40 г / т та Вимпел, 80 % p., 0,26 л / т) в суміші з протруйником Вітавакс 200 ФФ, 40 % в.с.к., (1,5 л / т) проти сажкових хвороб і кореневих гнилей. Доведено можливість зменшення норм витрат протруйників за рахунок включення в систему захисту біофунгіцидів і регуляторів росту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-449 + П491.127.07 + П478.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського