РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кириченко М. О. 
Ідеологія інформаційного суспільства як чинник сталого розвитку сучасної України : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.0.03 / М. О. Кириченко; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2019. - 38 c. - укp.

Висвітлено проблему концептуалізації ідеології інформаційного суспільства як чинника сталого розвитку сучасної України. На основі інформаціологічного методу (підходу), конструктивної методології та методології культуротворчості визначено теоретико-методологічні засади ідеології інформаційного суспільства як буття складного соціуму; концептуальні засади ідеології інформаційного суспільства як чинника розвитку Industry 4.0 та трансляції інформаційних і культурних смислів. Проаналізовано зарубіжний досвід, головні парадигми та праксеологічні напрями ідеології інформаційного суспільства як чинника сталого розвитку сучасної України. Використовуючи соціоаксіологічний та синергетичний метод (підхід), розкрито генезу ідеології інформаційного суспільства як буття складного соціуму та проаналізовано поняттєво-категоріальний апарат ідеології інформаційного суспільства. Уточнено методологічні виміри ідеології інформаційного суспільства як буття складного соціуму. На основі використання інформаціологічного методу (підходу) виявлено сутність і основні напрями розвитку інформаціоналізму як головного мегатренду ідеології інформаційного суспільства. Простежено еволюцію інформаційної культури в інформаційно-інноваційну, що розглядається як чинник розвитку Industry 4.0 (четвертої промислової революції). Визначено складові інформаційної ідеології як механізми трансляції інформаційних і культурних смислів. З використанням системно-структуралістсього методу продемонстровано механізм впливу інформатизації на сталий розвиток у контексті концепції інформаціологічного розвитку людства, розвиток високих технологій та здійснено експлікацію сталого розвитку у високорозвинутих країнах світу. У контексті структурно-функціонального, соціаксіологічного методів розкрито сутність інформаційної антропології як парадигми ідеології інформаційного суспільства. Уточнено зміст поняття "комунікативна раціональність" як парадигми її раціонального виміру та проаналізовано модель мережево-онлайнової парадигми інформаційного суспільства як чинника становлення та розвитку ідеології інформаційного суспільства. На основі морфологічного, системного, постструктуралістського методів осмислено способи вирішення проблем ідеології інформаційного суспільства. Обґрунтовано мережеву (віртуальну) складову інформаційного суспільства та визначено напрями підвищення ефективності ідеології інформаційного суспільства як чинника сталого розвитку сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.2 + Ю6*1 + Ю6*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438220 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського