РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Целіщев О. Б. 
Наукові основи способів перетворення н-алканів у високооктанові компоненти для моторних палив : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.07 / О. Б. Целіщев; Національний авіаційний університет. - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Увагу присвячено вивченню технологічних аспектів і принципів перетворення н-алканів у високооктанові компоненти для моторних палив, що базуються на взаємодії н-алканів з гідроксильним радикалом. Встановлено та доведено, що гідроксильний радикал є найбільш ефективним активатором алканів (енергія активації становить величину ~ Еα = 8 кДж/моль), отже процеси, що побудовані на взаємодії н-алканів з гідроксильним радикалом, будуть відрізнятися мінімальними енерговитратами. Показано, що гідроксильний радикал відіграє головну роль в окисленні молекулярного азоту до закису нітрогену. Розглянуто способи промислової реалізації генераторів гідроксильних радикалів: для технології прямої конверсії алканів у метанол у "м'яких" умовах на основі фоторозкладання парів нітратної кислоти (λ ~ 330 нм) і фотохімічної взаємодії діоксиду нітрогену з молекулою води (λ ~ 420 нм), для технології підвищення якості моторних палив - на основі динамічної кавітації перекису водню, для технології окиснення молекулярного азоту - термічне розкладання перекису водню (Т ~ 773 К). Розроблено конструкції реакційних апаратів, запропоновано технологічні схеми, що реалізують запропоновані технологічні процеси. На підставі аналізу експериментальних даних зроблено висновок про те, що внаслідок прямої конверсії алканів С14 в метанол у "м'яких" умовах вдається досягти ступінь конверсії ~ 10 %, а під час перероблення алканів С510 бензину в високооктанові компоненти (толуол, метанол, ізоалкани) вдається збільшити ОЧ (октанове число) на ~ 12 од. Виконано аналіз прямих матеріальних витрат для запропонованих технологічних схем і встановлено, що вони є цілком прийнятними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського