РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорова А. О. 
Становлення правової термінологічної семантики в індоєвропейських мовах : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / А. О. Федорова; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2019. - 21 c. - укp.

Вивчено умови та механізм становлення правової термінологічної семантики групи лексем у словнику германських, слов'янських та іранських мов. На підставі розробленого автором дослідницького алгоритму встановлено характер відображення у лексичній семантиці змісту деяких понять передправа та його наступника - давнього права. Основну увагу сконцентровано на таких носіях мовної та культурно-правової інформації, як правова лексика і правові мікротексти, у рамках яких слова діставали юридичної семантики. Запропоновано термін "правовий мікротекст" - мінімальна, завершена у смисловому відношенні мовна формула для опису типових ситуацій, послідовності дій (процедури) чи атрибуції об'єктів/суб'єктів діяльності, властивих давньому праву. Виділено кілька груп правових мікротекстів, які показують послідовні етапи розвитку передправового мислення праіндоєвропейців і правової культури їхніх нащадків (германців, слов'ян, іранців). Зазначено, що три категорії мікротекстів хронологічно розшаровуються на: 1) сформовані в рамках мови ритуалу (перша група) - етап передправа; 2) сформовані в рамках мови права, яка обслуговувала правову техніку, тобто суму правових актів і приписів щодо послідовності, мотивованості та порядку їхнього застосування (друга та третя групи) - етап права. Акцентовано, що цей висновок верифікується структурою спеціально розробленої у дослідженні еволюційної моделі семантики, яка віддзеркалює етапи процесу становлення правового значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.4:Х + Х.в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського