РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савчук Т. Л. 
Регенеративні процеси в експериментально ушкодженій кістковій тканині кролів та вплив стовбурових клітин на їх стимуляцію : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / Т. Л. Савчук; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2019. - 26 c. - укp.

Представлено узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо вивчення особливостей перебігу процесів відновлення експериментально ушкодженої кісткової тканини за впливу алогенних мезенхімальних стовбурових клітин, введених в організм тварин-реципієнтів різними способами. Наведено результати досліджень макроскопічних, рентгенологічних, гістологічних і біохімічних змін (вміст Кальцію, Фосфору й активність лужної фосфатази) у сироватці крові кролів за експериментального механічного пошкодження кісткової тканини та впливу трансплантованих алогенних мезенхімальних стовбурових клітин у яремну вену і безпосередньо у місце ушкодження. Встановлено, що механічне ушкодження кісткової тканини спричинює виражену реакцію з боку кісткової тканини, прилеглих м’яких тканин та загальної реакції організму. За введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин спостерігається активізація та прискорення всіх фаз репаративного остеогенезу, починаючи вже з 3 доби, де за цих умов відновлення дефекту практично завершується вже на 28 добу дослідження, тим часом як у тварин контрольної групи на 42 добу. Порівняння ефективності двох способів застосування алогенних мезенхімальних стовбурових клітин на репаративний остеогенез показало, що за введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин безпосередньо у місце експериментального ушкодження кісткової тканини процеси відновлення на всіх фазах репаративної регенерації більш інтенсивно виражені, ніж після введення їх у яремну вену, що має велике значення для консолідації тканини кісткового дефекту, саме на 3 добу досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561-951 + П862.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439177 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського