РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807381<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Травецький М. О. 
Клініко-експериментальне обґрунтування підвищення заплідненості корів за стимуляції та синхронізації еструсу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / М. О. Травецький; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Вивчено поширеність дисфункції яєчників за анеструсу у корів відносно сезону отелення та їх заплідненості залежно від стану статевих органів, рівня прогестерону та обміну речовин перед синхронізацією еструсу. Обґрунтовано доцільність використання біологічно активних речовин у протоколі синхронізації еструсу та поєднання застосування сурфагону на 5 добу і нестероїдних протизапальних препаратів на 11 добу після осіменіння з метою підвищення заплідненості та зниження ембріональної смертності у великої рогатої худоби. Синхронізація еструсу через 50–90 діб та 91 і більше діб після отелення і уведення сурфагону на 5 добу після осіменіння сприяє підвищенню заплідненості корів на 5,8 %. Водночас, за застосування аінілу на 11 добу після осіменіння заплідненість корів зростає на 9,9 % порівняно з показниками тварин контрольної групи. Поєднане застосування сурфагону на 5 добу та аінілу на 11 добу після осіменіння сприяє підвищенню заплідненості у корів першої групи на 7,5 % порівняно з показниками тварин контрольної групи, а другої – на 12,6 %. Під час проведення повторної діагностики вагітності у корів через 60–65 діб після осіменіння встановили відсутність попередньо виявленої тільності у 5,0–11,4 % тварин, що свідчить про наявність пізньої ембріональної смертності. Зокрема, за застосування сурфагону після осіменіння кількість вагітних корів зменшилася на 2,7 %, за введення аінілу – на 4,6 %, за використання сурфагону та аінілу – на 2,3 %; у контрольній групі цей показник зменшився на 4,1 %. У корів, яким на 5 добу після осіменіння застосовували сурфагон, ембріональна смертність знизилася у 1,7 раза порівняно з контрольною групою тварин. Уведення аінілу на 11 добу після осіменіння та застосування його поєднання з сурфагоном на 5 добу сприяло зниженню ембріональної смертності у 1,1 і 2,3 раза відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-341 + П821

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського