РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807407<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панахид Г. Я. 
Агробіологічні та технологічні основи формування продуктивності різновікових лучних фітоценозів у Західному Лісостепу : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.12 / Г. Я. Панахид; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут землеробства". - Чабани, 2018. - 40 c. - укp.

Представлено обґрунтування агробіологічних та технологічних основ підвищення продуктивності лучних агрофітоценозів (далі – ЛАФ) тривалого використання і новостворених бобово-злакових травостоїв (далі – БЗТ) з урахуванням доз мінеральних добрив, строків та режимів скошування трав, застосування вапнування, інокуляції, стимуляторів росту, мікроелементів, композиційних органо-мінеральних добрив та агроенергетичної ефективності кормовиробництва. Виявлено закономірності формування видової та еколого-біологічної структури різновікових травостоїв, встановлено вплив технологічних прийомів на продукційні процеси ЛАФ, встановлено оптимальні строки скошування та режими використання травостоїв за їх тривалого використання, виявлено оптимальні дози та строки внесення азотних добрив за поверхневого поліпшення лучних угідь для отримання стабільно високої продуктивності, встановлено роль біопрепаратів, вапнування, мікроелементів та композиційних органо-мінеральних добрив на динаміку вмісту бобових компонентів та врожайність новостворених БЗТ, вивчено вплив технологічних прийомів на поживність кормів різновікових травостоїв. Встановлено енергетичну цінність кормів при згодовуванні їх різним видам худоби та птиці, визначено кормовий, енергетичний та агроресурсний потенціали ЛА. Надано економічну й енергетичну оцінку технологічних прийомів поверхневого та докорінного поліпшення старосіяних лук. Проведено аналіз потоків енергії в ЛА залежно від технологічних прийомів їх використання. Розроблено перспективні моделі створення та використання ЛАФ, на основі яких вперше в умовах Західного Лісостепу України розроблено спосіб підвищення продуктивності довготривалих лучних фітоценозів та спосіб створення високопродуктивних БЗТ на осушених низинних луках.


Індекс рубрикатора НБУВ: П221-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського