РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807414<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попович В. М. 
Взаємозв'язок соціального вчення православних церков і богословської освіти в Україні: філософсько-релігієзнавчий аналіз : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.11 / В. М. Попович; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2018. - 32 c. - укp.

Проаналізовано систему православної богословської освіти (далі – БО) в Україні, визначено її базові принципи та конкретні форми у контексті соціального вчення православних Церков (далі – ПЦ) як основи формування морально-етичних якостей, громадянської позиції та професійних компетентностей священнослужителів у пастирському, місіонерському та соціальному служінні. Представлено результати комплексного релігієзнавчо-філософського дослідження особливостей взаємозвꞌязку соціального вчення ПЦ та БО в Україні, який визначив чинники і механізми впливу соціальної доктрини ПЦ на систему БО в Україні, зокрема на формування морально-етичної компетентності та суспільно-громадянської позиції православного духовенства. Доведено наявність принципового взаємозв’язку сучасного соціального вчення і православної богословської системи освіти та виховання в Україні: інкорпорація соціального вчення ПЦ у систему БО впливає на формування морально-етичної компетентності та суспільно-громадянської позиції православного духовенства через механізми демократизації освітньо-виховного процесу і посилення соціального аспекту в православній богословській освіті (соціальне служіння, практична соціальна робота тощо). Запропоновано періодизацію її розвитку за критеріями: часовий період, основні соціально-політичні й історичні події та процеси в Україні, історичний аспект розвитку православꞌя в Україні, інституційні форми православної БО (система духовної освіти), основні церковні та світські діячі в сфері її становлення і розвитку, соціально-філософська основа БО (особливості формування соціального вчення, соціальної доктрини ПЦ). Вибудовано історичну хронологію розвитку соціального вчення таких Церков. Виокремлено ключові освітні компетентності православного священнослужителя в сучасній вітчизняній православній БО тощо. Представлено структуру ціннісної і моральної свідомості студентів православних духовних вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ), у якій виділено такі структурні компоненти: когнітивний, світоглядний, поведінковий, емоційний. Зꞌясовано особливості ставлення до богословської освіти в Україні студентів православних духовних ВНЗ та експертного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-44 + Э372.27-677

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439222 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського