РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807440<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибак Т. М. 
Організація навчальної діяльності з української мови і літератури у шкільній освіті західної діаспори (1945 - 1996 рр.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. М. Рибак; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Виявлено та розкрито особливості організації навчальної діяльності з української мови та літератури у шкільній освіті західної діаспори у період 1945 - 1996 рр. (навчання в полілінгвальному середовищі; орієнтація на національну ідею; комплексне поєднання потенціалу навчання і виховання; наявність різних типів шкіл; відповідність національно-культурним потребам, християнським звичаям і традиціям українського народу; виховання толерантного ставлення до культури інших народів країни проживання; відсутність навчально-методичного забезпечення та активне підручникотворення учителів-практиків). Висвітлено організацію навчання української мови та літератури у шкільній освіті західної діаспори у 1945 - 1996 рр. як науково-педагогічну проблему (джерельна база дослідження; принципи, покладені в основу дослідження). Охарактеризовано навчальну діяльність з української мови та літератури у шкільній освіті західної діаспори (принципи організації навчання: гуманізації та гуманітаризації навчання, відкритості та динамічності взаємодії з навколишнім світом; співтворчості учителя й учня; розвивального характеру навчання; науковості, системності, послідовності, наступності; доступності, народності; методику навчання української мови та літератури). Виконано аналіз навчально-методичного забезпечення навчальної діяльності з української мови та літератури у шкільній освіті західної діаспори. Окреслено можливості використання ідей педагогів західної діаспори в сучасній освіті України. Уточнено зміст понять: організація навчальної діяльності, чужомовне середовище, іншомовне середовище, поліетнічне середовище, етнокультурне середовище, іншомовний простір. Подальшого розвитку набули ідеї щодо доцільності творчого використання педагогічного досвіду організації навчання з української мови та літератури в шкільній освіті західної діаспори означеного періоду в освітньому просторі України. У науковий обіг введено нові факти, теоретичні ідеї та підходи до навчання української мови та літератури, маловідомі та невідомі документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-912 г(7/8=411.4)6 + Ш5(4УКР) р20 г(7/8=411.4)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438084 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського