РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807489<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мироненко Л. С. 
Удосконалення технології видобування рослинної олії з вітчизняних сортів сафлору : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.06 / Л. С. Мироненко; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". - Харків, 2021. - 20 c. - укp.

Створено науково обґрунтовану технологію обрушування насіння сафлору для отримання пресової олії харчового призначення. Фізико-хімічні, технологічні та структурно-механічні показники насіння сафлору виконано за загальноприйнятими у олійно-жировій галузі методиками згідно стандартів ДСТУ та ISO. Міцність насіння визначено на динамометричній установці. Структурні показники сафлорової олії визначено із залученням сучасних інструментальних методів: жирнокислотний та ацилгліцериновий проаналізовано із застосуванням газового хроматографу Shimadzy (Японія); склад стеринової фракції – за допомогою тонкошарової і газової хроматографії; вітамінний склад – спектрофотометричним і методом тонкошарової хроматографії. Вміст токсичних елементів визначено за допомогою атомно-абсорбційної спектроскопії; вміст мікотоксинів – високоефективної рідинної хроматографії із залученням двомірної тонкошарової хроматографії; вміст пестицидів – газової хроматографії та масспектроскопії; вміст бенз(а)пірену – спектрофлуориметрії та високоефективної рідинної хроматографії. Окиснювальну стабільність сафлорової олії визначено за допомогою диференційної скануючої калориметрії «The minispec mg 20». Для обробки експериментальних даних застосовано математично-статистичні методи з використанням пакетів прикладних програм Microsoft Excel i Statistica, Gcsolution, Хромататек-аналітик. Теоретичні результати полягають в удосконаленні технології підготовчої операції – обрушування, а саме у позитивному впливі попереднього охолодження насіння сафлору до мінусових температур у поєднанні з певним інтервалом вологості насіння та обертами ротору насіннєрушки на ефективність відокремлення насіннєвої оболонки. Практичні результати полягають у розробці удосконаленої технології видобування харчової рослинної олії з насіння сафлору сорту Лагідний, адаптованого до умов Східного Лісостепу. Визначено ефективні технологічні параметри обрушування цільової фракції (3,2 3,8 мм за товщиною) насіння сафлору. Запропоновано удосконалену технологічну схему переробки насіння сафлору, яка передбачає стадії попереднього охолоджування і обрушування з наступним одержанням харчової олії холодного пресування для безпосереднього вживання в їжу. Визначено особливості одержаної сафлорової олії холодного віджиму, а саме жирнокислотний, ацилгліцериновий, стериновий та вітамінний склад, її окиснювальну стабільність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.126.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського