РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807700<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубецька Т. О. 
Роль еозинофіл-опосередкованого запалення у формуванні ремоделінгу дихальних шляхів у хворих на бронхіальну астму школярів / Т. О. Дубецька, О. К. Колоскова, Г. А. Білик // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 4. - С. 15-22. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Бронхіальна астма (БА) являється хронічним захворюванням, що проявляється комплексом симптомів, які зумовлені запальними змінами в бронхах та спричиняють їх гіперреактивність. Переважно еозинофільне запалення дихальних шляхів у подальшому може сприяти структурній перебудові бронхів (ремоделінгу). Наразі серед дослідників не існує однієї думки щодо причин формування ремоделінгу дихальних шляхів та його клінічного значення. Разом із тим, описано випадки формування ремоделінгу дихальних шляхів у дітей ще до встановлення остаточного діагнозу БА. Мета роботи - дослідити особливості запальних змін дихальних шляхів, враховуючи маркери ремоделінгу, що визначаються безпосередньо у мокротинні хворих на БА дітей шкільного віку та оптимізувати менеджмент даного захворювання. Для вивчення особливостей формування ремоделінгу дихальних шляхів на базі Обласного комунального неприбуткового підприємства "Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня" комплексно обстежено 75 дітей, хворих на персистувальну БА. Дітей було розподілено на дві клінічні групи залежно від рівня в надосадовій рідині мокротиння вазоендотеліального фактора росту (VEGF) та матричної металопротеїнази 9 (MMP-9). До першої (I) групи увійшли 37 школярів, у яких концентрація VEGF перевищувала 80,0 нг/мл, а ММР-9 було більше за 5,2 нг/мл. Другу (II) групу порівняння сформували 38 дітей, в яких перебіг БА не супроводжувався накопиченням у супернатанті мокротиння маркерів ремоделінгу дихальних шляхів вище вказаної розподільчої точки. Встановлено особливості формування ремоделінгу дихальних шляхів на підставі накопичення у мукоспіні мокротиння таких його маркерів, як VEGF >> 80,0 нг/мл, ММР-9 >> 5,2 нг/мл. Показано, що ремоделінг бронхів асоціюється зі зменшенням частки хворих із легким персистуванням астми, втратою контролю над її симптомами, переважанням обтяженості сімейного алергологічного анамнезу за обома батьківськими родоводами, негативним впливом тютюнопаління матері. Найбільш чутливим маркером у верифікації ремоделінгу бронхів виявився маргінально високий вміст загального IgE (>> 750 МО/мл) у сироватці крові (чутливість тесту - 95,8 % (95 % ДІ 89,7 - 98,8), якого доцільно поєднувати у діагностичному алгоритмі з найбільшою мірою специфічними тестами для оптимізаці верификації ремоделінга дихальних шляхів і розробоки персоналізованих лікувальних тактик. Висновок: формування ремоделінгу бронхів за БА у школярів ассоціюється з еозинофильним характером запалення бронхів, який супроводжуєтьсятся підвищенням рівня еозинофилії крові (>> 10 %) й мокротіння (в середньому <$E10,5~symbol С~1,0> %) зі збільшенням активованості міелопероксидази і ознаками дегрануляції ацидофильних гранулоцитів мокротіння, а також маргінально високою концентрацією общего IgE (>> 750 МЕ/мл) у сироватці крові в 95,8 % хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського