РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807707<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Никитюк С. О. 
Клініко-серологічні особливості Лайм-бореліозу в різних регіонах України / С. О. Никитюк, І. М. Кліщ, С. І. Климнюк // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 4. - С. 53-61. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Бореліоз Лайма - ендемічна хвороба Західної України. Інфекції викликають представники роду Borrelia. Проведено обстеження 275 дітей віком від 1 до 18 років у лабораторії Центру з вивчення Лайм-бореліозу та інших інфекцій, що передаються кліщами. Серологічне дослідження дітей проводили за методом двохетапної діагностики, використовуючи насамперед ІФА та підтверджуючи результати імуноблотом. Проведено базові дослідження, пов'язані з клінічними та імунологічними обстеженнями, включаючи дані ІФАІ Immunoblot EUROLINE Borrelia RN-AT. Обстежено 275 дітей. Серед них 179 дітей із Тернопільської області, 31 - із Житомирської, 30 - із Хмельницької і 35 - із Рівненської обл. і віком 1 - 18 років. Діти мали неспецифічні прояви інфекції, а саме: слабкість, в'ялість, недомагання. У них проводився скринінг крові на наявність IgM і IgG до B. burgdorferi s.l. Висновки: генотип B. burgdorferi sensu stricto виявлено у дітей деяких регіонів України - Тернопільської, Житомирської, Хмельницької, Рівненської обл. IgM до антигенів Ospc B. garinii переважали над Ospc b. afzelii, Ospc b. burdorferi у дітей Тернопільської обл. ІgG до антигенів Vlse B. burdorferi переважали над відповідними антигенами B. afzelii, Vlse B. garinii у дітей Тернопільській обл. Рівень антитіл до антигенів Ospc B. garinii, Ospc b. afzelii, Ospc b. burdorferi в Хмельницькій обл. переважає над рівнем антитіл антигенів по інших обстежених областях. Порівняно з Тернопільською обл., другою за ендемічністю щодо Лайм-бореліозу, є Хмельницька обл., оскільки рівень титру антитіл IgG у дітей Тернопільської (17,3 %) і Хмельницької (10 %) обл. значно вищий, аніж у Житомирській (6,4 %) та Рівненській (2,8 %) обл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83 + Р514.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського