РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807710<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко О. М. 
Стан органів гепатобіліарної зони у пацієнтів із геморагічним васкулітом / О. М. Радченко, О. Й. Комариця, Л. М. Стрільчук, О. О. Зімба // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 4. - С. 75-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Системні васкуліти супроводжуються частими ураженнями печінки, проте щодо геморагічного васкуліту дані літератури нечисленні. Мета дослідження - визначити структурно-функціональний стан печінки та жовчного міхура (ЖМ) у пацієнтів з геморагічним васкулітом. Ретроспективно проаналізовано результати обстеження 75 хворих, 57 % жінок та 43 % чоловіків, середній вік (<$E47,7~symbol С~4,3>) років, в яких оцінено структурно-функціональний стан печінки та ЖМ (загальний білірубін, трансамінази, гаммаглутамілтранспептидаза (ГГТП), лужна фосфатаза). Цифрові дані опрацьовано статистично, подано як (<$EM~symbol С~m>), кореляції оцінено за Пірсоном (r), за поріг суті прийнято P << 0,05. Встановлено, що в 73,9 % пацієнтів із геморагічним васкулітом спостерігаються сонографічні ознаки ураження печінки, у 61,3 % жовчного міхура, хоча до діагнозу вони винесено лише у 3,9 %, що вказує на недостатню увагу лікарів. Середні значення рутинних лабораторних маркерів ураження печінки були у межах норми. У 46,5 % спостерігалась гіпобілірубінемія, що вказує на окисний стрес. Серед пацієнтів з геморагічним васкулітом діагностовано збільшення білірубіну (4,2 %), аспартатамінотрансферази (2,7 %), аланінамінотрансферази (4,0 %), індексу де Рітіса (42,7 %) ГГТП (36,4 %), лужної фосфатази (53,3 %). Висновки: рівень білірубіну прямо корелював з гемоглобіном, АСТ та АЛТ - обернено із загальним холестерином, індекс де Рітіса - з <$Ealpha>-глобулінами, еритроцитами та моноцитами крові, маркерами холестазу, ГГТП і з еритроцитами та швидкістю їх осідання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5 + Р410.210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського