РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807714<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Собко Д. І. 
Оцінка добового профілю артеріального тиску й особливостей гемодинаміки в пацієнтів з артеріальною гіпертензією й остеоартрозом / Д. І. Собко, Т. О. Ілащук, І. В. Окіпняк // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 4. - С. 100-106. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - за допомогою показників добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ) й ехокардіографії (ЕхоКГ) оцінити тяжкість та особливості перебігу артеріальної гіпертензії (АГ) у пацієнтів, які водночас страждають і на остеоартроз (ОА). Відповідно до мети і завдань даного дисертаційного дослідження обстежено загалом 130 осіб різного віку та статі, хворих на АГ й ОА. З них до групи I увійшло 60 пацієнтів з АГ, поєднаною з ОА. Групу II склало 30 пацієнтів, хворих на АГ без супутнього ОА. До групи III увійшло 30 осіб з ОА без супутньої АГ. Контрольну групу склало 10 практично здорових людей. Одержані результати дослідження демонструють обтяжений перебіг АГ у випадку її поєднання з ОА порівняно з пацієнтами, хворими на АГ, не поєднану з ОА. Відсоткове співвідношення показників АТ в обстежуваних групи I вище за рахунок незначного його зниження вночі порівняно з пацієнтами групи II, у яких спостерігалося стійке підвищення тиску вночі. Показники товщини міжшлуночкової перегородки (МШП) в осіб групи I на 8 % (p << 0,05) вищі, ніж в осіб групи II. Показники розмірів лівого передсердя (ЛП) у хворих з поєднаною патологією (група II) на 12,5 % (p << 0,05) вищі за аналогічні в пацієнтів з АГ без супутнього ОА (група I). Товщина стінки лівого шлуночка (ЛШ) в обстежуваних групи I помірна, що на 9 % (p << 0,05) перевищило цей же показник у пацієнтів групи II, у яких стінка ЛШ незначно потовщена. У досліджуваних групи III показники відповідали нормі чи верхній межі норми. Окрім того, у пацієнтів групи I простежується зворотний кореляційний зв'язок (r = -0,49, p << 0,05). Висновки: одержані результати добового моніторування артеріального тиску та ехокардіографії у пацієнтів, хворих на АГ, поєднану з ОА, свідчать про взаємообтяжений перебіг цих захворювань, що збільшує ризик виникнення ускладнень з боку серцево-судинної системи. Тому ці неінвазивні методи дослідження можна використовувати для ранньої діагностики прогресування АГ і підбору відповідної медикаментозної корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р418.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського