РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807722<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kozlova Yu. V. 
The impact of blast-indused traumatic brain injury on passive avoidance response = Вплив вибухо-індукованої травми головного мозку на реакцію пасивного уникнення / Yu. V. Kozlova, K. S. Kozlova // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2022. - 21, № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Серед військовослужбовців, що беруть участь у збройних конфліктах по усьому світі, частою є вибухо-індукована травма головного мозку. Для легкої вибухо-індукованої травми головного мозку характерними є клінічні ознаки у вигляді порушення когнітивних функцій, зокрема пам'яті. Тому метою стало дослідження особливостей впливу вибухо-індукованої травми головного мозку на умовно-рефлекторну діяльність в експерименті. Дослідження проведено на 18 білих щурах-самцях лінії Wistar віком 5 - 7 міс., масою 180,0 - 220,0 г, що утримувались у стандартних умовах віварію Дніпровського державного медичного університету. Відібраних щуріви було розподілено на три групи: I група - експериментальна (n = 6), тварин якої наркотизували галотаном (Halothan Hoechst AG, Germany), фіксували та моделювали вибухо-індуковану травму головного мозку шляхом генерації бароакустичної хвилі з надлишковим тиском <$E26,4~symbol С~3,6> кПа на власноруч виготовленому пристрої. II група - контрольна (n = 6), тварини якої піддавались тільки інгаляційному наркозу галотаном і фіксації в горизонтальному положенні та II група - інтактна (n = 66). Умовну реакцію пасивного уникнення відтворювали за стандартною методикою у світло-темній камері з електрифікованою підлогою у темній камері. Визначали латентний період заходу у темну камеру у щурів, що пройшли попереднє навчання. В результаті проведеного аналізу одержаних у ході експерименту даних установлено, що легка вибухо-індукована травма головного мозку призводить до порушення пасивної умовно-рефлекторної діяльності на 3 добу після травми (подовження латентного часу на 28 - 31 %, p >> 0,05), яке прогресувало у 21 (100 - 79 %, p >> 0,05) та 28 (100 - 96 %, p << 0,05) доби посттравматичного періоду. Враховуючи попередні дослідження, одержані зміни свідчать про значне вторинне ушкодження біологічно-активними речовинами, що призводить до запуску нейродегенеративних процесів і, як результат, погіршення пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського