РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Oshurko A. P. 
Comparative analysis of densitometric determination of bone tissue in the case of loss of the masticatory teeth of the mandible = Порівняльний аналіз денситометричного визначення кісткової тканини при втраті жувальної групи зубів нижньої щелепи / A. P. Oshurko, I. Yu. Oliinyk, N. B. Kuzniak, A. S. Holovatskyi // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2022. - 21, № 1. - С. 26-32. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Проведення денситометричних досліджень, спрямованих на об'єктивізацію та підвищення точності оцінки структурних параметрів кістки, набувають фундаментальності у реабілітації пацієнтів із забезпеченням функціональних, протетичних та естетичних їх потреб. На сьогодні, результати аналізу щільності кісткової тканини визначають пріоритетність в обранні: чи то нової методики безпосередньої імплантації з негайним навантаженням, чи пошуку альтернативи існуючим, що гарантують прогностичність результатів відносно до фізіологічних термінів остеогенезу, спрямованої регенерації кісткової тканини та іншим реконструктивним оперативним втручанням. Із 243 комп'ютерно-томографічних цифрових сканувань, одержаних екстраоральною системою Vatech PaX-I 3D Green, проаналізовано з визначенням щільності кісткової тканини в умовних одиницях сірості (УОС) у проекції відсутніх 3,7, 3,6, 4,6, 4,7 зубів та обрано 136 досліджень обэєктами даної роботи, що надають належну інформативність та вагоме пізнавальне значення. Максимальну мінералізацію кісткової тканини беззубих дистальних ділянок нижньої щелепи, як з лівої так і з правої сторони, встановлено в осіб першої групи дослідження (25 - 45 років) зі значеннями вираженої щільності на сагітальних зрізах горизонтальних площинах у проекції 3,6 зуба <$EМ~=~1246,6~symbol С~63,13> УОС та у проекції 4,6 зуба, де <$EМ~=~1158,8~symbol С~47,04> УОС. Найнижчі значення щільності кісткової тканини визначено в осіб третьої групи дослідження (61 - 75 років) на сагітальних зрізах вертикальних площинах у проекціях 3,7 зубів, де <$EМ~=~736,8~symbol С~42,63> УОС, та 4,7 зубів, де <$EМ~=~778,8~symbol С~51,79> УОС. Як результат аналізу даної роботи, підтверджено гіпотезу вікової залежності зміни щільності кісткової тканини від часу втрати зубів. Встановлено, що рання втрата жувальної групи зубів, призводить до високих показників, з наростанням щільності кісткової тканини у сторону дисталізації кінцевого дефекту зубних рядів. І навпаки, відсутність функціональної дії на кісткову тканину, призводить до зниження її щільності у віковому аспекті, а, відповідно, і спустошення трабекулярного шару, що сприяє прогресуванню атрофічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Р668.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського