РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807767<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuzmenko O. S. 
Methodical features of implementation of the relationship between symmetry and asymmetry based on STEM education = Методичні особливості реалізації взаємозв'язку симетрії та асиметрії на засадах STEM-освіти / O. S. Kuzmenko, I. M. Savchenko, V. B. Demianenko // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2022. - № 2. - С. 58-66. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Проаналізовано поняття симетрії та асиметрії у процесі навчання фізики в технічних закладах вищої освіти. Розкрито взаємозв'язок симетрії та асиметрії в процесі навчання фізики на основі STEM-технологій. Висвітлено використання фундаментальних ідей фізики (на прикладі симетрії та асиметрії) з урахуванням STEM-технологій. З'ясовано взаємозв'язок симетрії та законів збереження щодо їх фундаментальності; представлена методика інтегрованого підходу фізики та дисциплін професійно орієнтованого профілю на прикладі вивчення косометричних навантажень. З'ясовано, що, формуючи самостійну пізнавально-пошукову діяльність здобувачів освіти, потрібно використовувати фізичні задачі з розглядом фундаментальних понять, наприклад симетрії, що викликано розвитком мотивів, пізнавального інтересу та природничо-наукового мислення і набуттям професійних компетентностей. Актуальним постає показ інженерної і технічної складової STEM-освіти та розроблення методики вивчення дисциплін, які викладаються студентам технічних закладів вищої освіти з урахуванням інтегрованого підходу та міждисциплінарних зв'язків. Перехід на STEM-навчання вимагає удосконалення методики навчання фізики в умовах інтегрованого, системного, професійно орієнтованого підходів, що передбачає: використання нових методів, прийомів, засобів навчання, які допомагали б вирішити низку методичних завдань; застосування і запровадження в освітньому процесі з фізики цікавих і важливих наукових досягнень, а також посилення тих аспектів, які стимулюють та активізують самостійну пізнавальну діяльність студентів технічних закладів вищої освіти. Визначено, що для підвищення якості навчання фізики у майбутніх фахівців технічного профілю необхідно систематично вдосконалювати методику організації навчально-пізнавальної діяльності, ширше застосовувати STEM-технології навчання, що приводить до продуктивної розумової і практичної діяльності студентів у процесі опанування навчальним матеріалом, а це має прикладний аспект. Надалі робота з дослідження цієї проблеми може проводитися у таких напрямах: розроблення нового підходу до зміни структури і змісту робочих навчальних програм, удосконалення змісту й системи навчання фізики з урахуванням STEM-технологій, підсилення зв'язку викладання курсу фізики з фаховою спрямованістю студентів нефізичних спеціальностей технічних університетів у контексті STEM-освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського