РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807770<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олійник І. В. 
Тренінгові технології як ефективний інструмент оптимізації в майбутніх докторів філософії мотивації та цілепокладання до дослідницької діяльності / І. В. Олійник // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2022. - № 2. - С. 82-90. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Здійснено ретроспективний аналіз наукової літератури з метою виявлення сутності поняття "тренінг", представлено авторську інтерпретацію цієї дефініції. Обгрунтовано актуальність послугування тренінговими технологіями в освітньому процесі ЗВО як ефективного інструменту оптимізації в майбутніх докторів філософії мотивації до дослідницької діяльності й визначено особливості впровадження основних форм роботи під час тренінгу в процес підготовки майбутніх докторів в умовах аспірантури з метою професійного та особистісного зростання. Виявлено сутність і зміст тренінгу як технології навчання, спрямованої на розвиток професійних та особистісних якостей, формування дослідницької компетентності та підвищення рівня мотивації до виконання цього виду діяльності. Здійснено спробу систематизувати основні принципи тренінгових занять, грунтуючись на позиціях андрагогіки як фундаментального елемента механізму використання тренінгової технології. Актуалізується роль тренінгових технологій, розглянуто їх функції, переваги та шляхи реалізації. Проблемним полем дослідження в ракурсі теми, що вивчається, є відсутність єдиного понятійного апарату, єдності в розумінні та практичному застосуванні принципів, методів і технік тренінгових технологій у процесі підготовки фахівців, розвитку особистісних та професійних ресурсів тощо. Констатовано, що правильно організований з точки зору методичного та функціонального аспектів тренінг сприятиме забезпеченню цілої низки професійних та особистісних змін. Обгрунтовано можливість формування мотивації та розвитку цілепокладання в процесі дослідницької діяльності, формування її позитивної динаміки в умовах тренінгової роботи. Доведено, що розвинена здатність до цілепокладання і наявність мотивації сприяє чіткому баченню перспектив і можливостей особистісної та професійної самореалізації майбутніх докторів філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю1 р(4УКР)7

Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського