РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807785<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Півень М. Г. 
Інноваційні підходи до запровадження STEM-навчання на уроках історії / М. Г. Півень, Г. Ф. Сударева // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2022. - № 3. - С. 108-116. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Порушено проблему впровадження у шкільний курс історії STEM-технологій як засобів реалізації STEM-освіти. З'ясовано, що проблема реалізації STEM-освіти в українській школі є ширшою, ніж модернізація викладання лише предметів природничо-математичного циклу, і стосується предметів усіх навчальних галузей без винятку, зокрема й історичної. Водночас застосування елементів STEM-освіти на уроках історії досі не було об'єктом окремого системного дослідження, що актуалізує зазначену проблему. Мета STEM-освіти полягає в цілеспрямованому створенні зв'язків між школою й соціальними практиками, між освітнім процесом і цілим світом у площині розвитку природних здібностей дитини, рівень яких визначатиме її успішну самореалізацію як під час навчання, так і поза школою. Завдяки STEM-технологіям учень має можливість генерувати цікаві ідеї й відразу втілювати їх у життя, набуває досвіду планування своєї діяльності, виходячи з поставленого завдання й наявних ресурсів, та її успішного здійснення. З урахуванням суті та мети STEM-освіти її впровадження потребує докорінної зміни чинних програм та форм навчання в закладі освіти. В Україні розвиток STEM-освіти визнаний одним із пріоритетних напрямів реформування освітньої галузі, що підкріплюється осучасненням відповідної нормативно-правової бази. Дослідженням розширено інформаційне поле щодо кращого осягнення методики впровадження STEM-освіти через інноваційні методи, засоби та форми організації освітнього процесу, такі як: кейс-метод, технологія контекстного навчання; робота з першоджерелами, текстами англійською мовою, інфографікою, QR-кодами, звертання до мистецьких образів; інтеграція зі STEM-дисциплінами. Визначено, що спільним для технологій такого типу є інтегрований підхід до навчання, який грунтується на встановленні зв'язків між шкільними дисциплінами або шкільними дисциплінами і наукою, життям, професіями. Наведені приклади уроків доводять доцільність та ефективність цих засобів у розвитку компетентностей здобувачів освіти нової української школи, а саме: навчально-інформаційної; комунікативної (соціальної); володіння методами аналізу та критичного мислення, умінь працювати з текстом; досвіду прийняття рішень, дій у новій ситуації, вирішення проблем; умінь самостійної роботи та роботи в команді, що є важливими в майбутній професії, зокрема STEM-професії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0) р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського