РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807787<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаповалов Є. Б. 
Таксономізація експедиційних дослідницьких результатів учнів в умовах наукової освіти / Є. Б. Шаповалов, В. Б. Шаповалов, Ж. І. Білик, І. М. Шаповалова // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2022. - № 3. - С. 126-136. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сучасний розвиток людства, зокрема в галузі інформаційних технологій, зумовив накопичення великої кількості несистематизованої інформації. Ця проблема також стосується моменту подання результатів у науковому методі. Наприклад, існує багато документації, яка пов'язує результати, в тому числі результати експедиційного пошуку, з географічними координатами. Мета роботи - запропонувати інноваційний метод, пов'язаний зі структуруванням експозиційних даних з онтологіями для структурування даних та геоінформаційних систем (ГІС). Описані фундаментальні характеристики та переваги запропонованої методології. Для спрощення нотування даних та поширення результатів експедиційних досліджень розроблено шаблони журналів онтологічних експедицій. Їх розроблено в Google-таблиці, де в стовпцях представлено назву об'єкта для аналізу, а в рядках - параметр, який вимірюється. Для збереження географічних координат, що в подальшому використовувалися для визначення місцезнаходження об'єктів у ГІС, були розроблені спеціальні рядки. Апробацію здійснено на прикладі експедиційних досліджень учнів Національного центру "Мала академія наук України" у сфері якості води. Основними інформаційними класами є pH, Електропровідність, Мінералізація, Твердість, Cl, SO4, Pb, Fe загальне, Fe (II), Fe (III), Cu, що відповідають таким показникам: кислотність, електропровідність, мінералізація, вміст хлоридів, сульфатів, свинець, загальне залізо, двовалентне залізо, тривалентне залізо та мідь. Онтологічні графи розроблялись у Cognitive IT Polyhedron із можливістю обробки результатів із використанням інструментів "Аудит" та "Ранжування", а також представлення інформації у вигляді онтологічної призми. Наведено детальний опис роботи з системою ArcGIS, у яку було інтегровано підхід онтологічної систематизації наукових знань. Запропонований метод забезпечить спрощення інформації, зібраної на етапі огляду (фонового дослідження) наукового підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д46/47 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського