РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко І. М. 
Освітні традиції дослідницького навчання та створення навчального осередку для молодших школярів у системі Малої академії наук України / І. М. Шевченко // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2022. - № 3. - С. 137-144. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено узагальнений історичний огляд формування системи навчання на дослідницькій основі, починаючи з античності і до сучасності. Окреслено проблему пошуку та впровадження інноваційних педагогічних технологій з розвитку дослідницької діяльності учнів молодшого шкільного віку, формування у них цілісної картини світу в контексті змін сучасної системи освіти. Акцентовано увагу на технології дослідницького навчання Дж. Дьюї, основні положення якого вважаються фундаментальними для інноваційних стратегій навчання дослідницького спрямування, зокрема таких, як стратегія навчання через дослідження за запитами учнів, інтегроване навчання тощо. Представлено досвід Дитячої академії "Футурум" при Національному центрі "Мала академія наук України" - освітнього простору для учнів молодшого шкільного віку, метою якого є популяризація наукової освіти, створення умов для реалізації творчого потенціалу, розвитку компетентностей шляхом дослідницького навчання. Розкрито одну з організаційних особливостей навчального процесу в Дитячій академії "Футурум", яка полягає в синтезі й адаптації міжнародних освітніх практик дослідницького навчання здобувачів освіти з раннього шкільного віку. Зауважено, що важливим компонентом в організації таких навчальних осередків є залучення до освітнього процесу науковців, освітян-дослідників і їх практична підготовка щодо особливостей методики. Методика викладання будується на багаторівневій інтеграції різних видів навчання, їх принципів, методів, яка сприяє розвитку критичного, аналітичного, креативного мислення в дітей. Окреслено, що дослідницький підхід у навчанні передбачає організацію діяльності учнів, пов'язаної з вирішенням дослідницького завдання, формування навичок творчо та самостійно опановувати і синтезувати різні способи діяльності. Сформульовано висновки про те, що для впровадження наукової освіти у роботу з дітьми молодшого шкільного віку необхідні: комплексне вивчення моделей дослідницького навчання, урахування вікових психологічних особливостей молодших школярів у процесі опанування наукових знань та підготовка педагогів-дослідників до зазначеного виду діяльності.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського