РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807790<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sapaty P. S. 
Managing multiple satellite architectures by spatial grasp technology = Управління множинними архітектурами супутників за допомогою технології просторового захоплення / P. S. Sapaty // Мат. машини і системи. - 2021. - № 1. - С. 3-16. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Розглянуто ряд передових космічних проектів, орієнтованих на велику кількість супутників, що рухаються навколо нашої планети по низьких навколоземних орбітах, а також досліджено способи їх взаємоорганізації для вирішення важливих світових проблем, насамперед тих, що стосуються питань глобальної безпеки та оборони. Проаналізовано шляхи застосування розробленої Технології просторового захоплення (ТПЗ), яка вже була успішно протестована на багатьох придатних задачах, для моделювання та управління системами супутників. Особливий інтерес у цьому напрямі представляє останній проект Агенції космічного розвитку "Космічна архітектура наступного покоління", в межах якого одночасно планується використання великої кількості взаємопов'язаних та організованих на різних рівнях супутників. Ця програма є набагато прогресивнішою за широко відому "Стратегічну оборонну ініціативу", представлену у 80-х роках минулого століття. ТПЗ базується на мобільних рекурсивних сценаріях, висловлених на спеціальній високорівневій Мові просторового захоплення (МПЗ), які здатні самостійно покривати розподілені середовища та утворювати в них потужні просторові інфраструктури, що можуть вирішувати будь-які розподілені проблеми. Викладено основні деталі останньої версії ТПЗ, наведено приклади вирішення за її допомогою таких проблем, як розподілене трасування з наступною ліквідацією крилатих ракет та гіперзвукових планерів, що рухаються за складними траєкторіями, формування ефективної системи нагляду не тільки за окремими небезпечними земними об'єктами, але й загалом за будь-якою розподіленою наземною інфраструктурою. Також у роботі показано, як за допомогою встановлення над супутниковими угрупуваннями спеціального віртуального рівня можливо суттєво спростити процеси виявлення та вирішення багатьох проблем як у наземному, так і в космічному середовищі, а також вдосконалити управління стадними національними міжнародними операціями та компаніями з космосу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц65(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського