РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Aliyev E. R. 
Cluster development of Azerbaijani territories liberated from the Armenian occupation: choice of model = Кластерний розвиток азербайджанських територій, звільнених від вірменської окупації: вибір моделі / E. R. Aliyev // Мат. машини і системи. - 2021. - № 1. - С. 108-115. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Відродження території Карабаху є першочерговим завданням на шляху подальшого зміцнення політичного та економічного суверенітету Азербайджанської Республіки. На звільнених від вірменської окупації територіях у найкоротші терміни планується забезпечити безпечне і гідне життя для вимушених переселенців, провести відновлювальні роботи в усіх сферах, а також завдяки ефективній діяльності задати імпульс сталого зростання добробуту корінного населення, що повертається. Сучасна практика кластерного освоєння територій випереджаючого розвитку, що проводиться в різних країнах світу, характеризується синергетичним ефектом від максимального використання регіональних ресурсів, що дозволяє за мінімальний термін досягти значної економічної вигоди. В рамках кластерного підходу проект "розміщується" в певному секторі кластера і реалізується на основі відпрацьованого механізму з урахуванням соціально-економічних, політичних і правових аспектів. Саме в межах цього сектора створюються сприятливі умови для реалізації даного проекту, за рахунок яких, власне, досягається синергетичний ефект і забезпечується бажаний результат. Кластерний розвиток звільнених від вірменської окупації територій передбачає участь держави, у тому числі на рівнях галузевих органів виконавчої влади, регіональних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також в особі державних інститутів розвитку та інституційних інвесторів проектів комплексного розвитку і фондів прямих інвестицій і провідних системоутворюючих банків. Іншими важливими факторами даного процесу можуть і повинні стати резиденти інноваційних кластерів і технопарків, провідні азербайджанські забудовники, представники бізнес-структур, а також приватні інвестори, зацікавлені у портфельних інвестиціях. У рамках цього підходу пропонується модель економічного кластера для прискореного розвитку звільнених від вірменської окупації територій Азербайджану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5АЗЕ)4 + У9(5АЗЕ)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського