РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807804<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисецький Ю. М. 
Деякі аспекти побудови системи національної кібербезпеки / Ю. М. Лисецький, С. І. Бобров // Мат. машини і системи. - 2021. - № 2. - С. 15-22. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

В умовах сучасних кіберзагроз необхідно постійно вдосконалювати систему національної кібербезпеки. Цим питанням у даний час приділяється дуже серйозна увага на державному рівні в багатьох країнах, зокрема, і в Україні. Це цілком зрозуміло, тому що від рівня безпеки інформаційних систем державних і силових відомств, об'єктів критичної інфраструктури залежать не лише стабільність та надійність їх функціонування, але часто й життя багатьох людей. Указами Президента України і Законами України визначені стратегія кібербезпеки держави, основні засади забезпечення кібербезпеки, заходи забезпечення захисту об'єктів критичної інфраструктури та заходи щодо нейтралізації кіберзагроз, основні завдання нашої держави у сфері кібербезпеки, а також основні суб'єкти забезпечення кібербезпеки. Основою системи національної кібербезпеки є центри виявлення, управління та реакції на кіберзагрози. Використовуючи системний підхід, можна побудувати концептуальну модель системи національної кібербезпеки у вигляді трирівневої піраміди. В основу цієї моделі покладено концепцію єдиного інформаційного простору для обміну даними про кіберінциденти як в середині країни, так і за її межами, та принципи цілісності, ієрархічності, структуризації, множинності, системності. Для підвищення ефективності боротьби з кіберзагрозами на рівні країни організовано взаємодію центрів та обмін інформацією про виявлені кіберінциденти. Зважаючи на те, що останнім часом протистояння у кіберпросторі посилюється і становить реальну загрозу для держав, систему кіберзахисту в Україні необхідно розвивати та вдосконалювати з урахуванням рівня сучасних загроз. Державним організаціям, що відповідають за кіберзахист, треба постійно актуалізувати вимоги щодо кіберзахисту, яких мають дотримуватися всі об'єкти критичної інфраструктури, визначити повний список таких об'єктів і уточнювати його в разі потреби. Керівникам цих об'єктів необхідно впроваджувати досить надійну систему кіберзахисту з урахуванням усіх вимог.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Х849(4УКР)04:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського