РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807812<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Муха Ар. А. 
Застосування методу Байєса при оцінюванні надійності несучих конструкцій тепловозів / Ар. А. Муха // Мат. машини і системи. - 2021. - № 2. - С. 90-94. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Тепловози серії ЧМЕЗ є основою парку маневрових локомотивів України. На сьогодні середній термін експлуатації цих машин становить 35 - 38 років при встановленому нормативному 25 років. Відповідно, що при довготривалій експлуатації постають проблеми, пов'язані не тільки з відмовами устаткування, але й з відмовами несучих конструкцій цих машин. Основними серед відмов, які спричинені втомою металу, є виникнення тріщин по контуру вертикального листа рами візка по зварних з'єднаннях та виникнення тріщин у зоні кріплення кронштейнів тягових електродвигунів. Визначення таких пошкоджень вимагає значних затрат та простоїв рухомого складу, адже здійснити якісний контроль об'єктивного стану та придатності можливо виконати лише при піднятті кузова тепловоза, від'єднанні візків та повному очищенні їх від бруду. Такий контроль здійснюється раз у 3 роки, не зважаючи на обставини. У цьому плані ймовірнісний підхід щодо оцінювання стану несучих конструкцій та прогнозування як періоду контролю стану, так і терміну експлуатації, отримує свої переваги. Він вимагає значно менших витрат і може бути застосований для отримання рекомендацій щодо відбору зразків саме для своєчасного контролю, враховуючи ймовірність відмов, що базується на врахуванні різного роду показників. Запропоновано використовувати метод Байєса, який знайшов широке застосування в теорії надійності. Продемонстровано, що він дозволяє враховувати ймовірнісні характеристики процесів та умов експлуатації, на основі чого можливо найбільш достовірно судити про надійність несучих конструкцій тепловозів. Застосувавши сумісно з байєсівським імовірнісно-фізичний метод, у якому використовується дифузійно-монотонний розподіл, з'являється можливість обчислювати середній наробіток до відмови та прогнозувати час безпечної експлуатації досліджуваної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського