РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Деренговський В. В. 
Розробка математичної моделі впливу радіаційно небезпечних об'єктів на довкілля при пожежі / В. В. Деренговський, О. А. Кафтанатіна, П. Л. Кордюков, Є. А. Меньшенін, Є. Г. Гулак // Мат. машини і системи. - 2021. - № 4. - С. 99-111. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Використовуючи отримані нові дані про оцінку виносу при пожежах від запасів у матеріалі горіння та швидкість поширення слабких низових пожеж, розу вітрів на території чорнобильської зони відчуження та можливості програмного комплексу HotSpot розроблено математичну модель оцінки в реальному часі наслідків аварій, що можуть виникнути на територіях радіаційно небезпечних об'єктів під час пожеж. Виконано верифікацію запропонованої моделі на основі порівняння з отриманими даними при масштабній пожежі на території чорнобильської зони відчуження у квітні 2020 року й побудовано карти забруднення <^>37Cr та <^>90Sr повітря та грунту чорнобильської зони відчуження. Використовуючи запропоновану математичну модель, виконано аналіз ступеня небезпеки, яку можуть спричинити радіаційно небезпечні об'єкти при виникненні пожежі безпосередньо на їх території та розглянуто на прикладі пунктів санітарної обробки (ПуСО) "Рудня-Вересня", ПуСО "Розсоха" і "Пункту обмивання автотранспортних засобів біля водоймища-охолоджувача ЧАЕС" у порівнянні з поточним забрудненням радіонуклідами повітря та грунту навколо вказаних об'єктів. За результатами виконаного аналізу зроблено висновок про мізерний вплив на довкілля чорнобильської зони відчуження порівняно з існуючим станом забруднення повітря та поверхні її території. Дані оцінки радіаційного впливу на довкілля ПуСО "Рудня-Вересня", ПуСО "Розсоха" і "Пункту обмивання автотранспортних засобів біля водоймища-охолоджувача ЧАЕС", що отримані за допомогою побудованої спрощеної математичної моделі, знаходяться в достатній кореляційній залежності з реальними даними, отриманими у квітні 2020 року (під час масштабної пожежі в чорнобильській зоні відчуження) в районах розташування пунктів автоматизованої системи контролю радіаційного стану та місцях роботи, тимчасового та постійного перебування персоналу й населення. Тому побудована спрощена математична модель також може бути використаною для оцінки радіаційного впливу на довкілля при реалізації аварійних ситуацій різного характеру на інших чисельних радіаційно небезпечних об'єктах ЧЗВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б131 + Б133.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського