РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807860<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Didyk N. 
Interactive effect of simulated acid rain, calcium silicate, and <$E bold gamma>-aminobutyric acid on physiological processes in corn and wheat = Сумісна дія імітованого кислотного дощу, силікату кальцію та <$E gamma>-аміномасляної кислоти на фізіологічні процеси в рослинах пшениці та кукурудзи / N. Didyk, B. Ivanytska, T. Lysenko, N. Zaimenko // Plant Introduction. - 2022. - № 95/96. - С. 57-67. - Бібліогр.: 65 назв. - англ.

Вплив силікату кальцію, <$E gamma>-аміномасляної кислоти (ГАМК) та їх суміші на адаптацію пшениці та кукурудзи до імітованого кислотного дощу було оцінено у вегетаційних дослідах. Кислотні опади моделювали дворазовим поливом дистильованою водою підкисленою сірчаною кислотою до рівня pH 2. Тест-рослини вирощували у фітокамері за контрольованих умов температури, освітлення, відносної вологості протягом 18 діб. Фізіологічний стан тест-рослин оцінювали за показниками росту (висота надземних частин, довжина коренів, суха маса надземних частин та коренів), вмістом фотосинтетичних пігментів, флавоноїдів та проліну в листках. Для кукурудзи оцінювали також вміст антоціанів в надземних частинах та коренях. Паралельно визначали фізичні та хімічні характеристики грунту: pH, електропровідність, окисно-відновний потенціал, вміст розчинних карбонатів та нітратів. Встановлено, що імітовані кислотні опади пригнічували ріст та вміст фотосинтетичних пігментів в листках пшениці та кукурудзи. Вміст захисних метаболітів (проліну, флавоноїдів та антоціанів) зростав. Пшениця проявила більшу чутливість до пригнічуючого впливу кислотних опадів порівняно з кукурудзою. Внесення CaSiO3 більш ефективно впливало на відновлення pH та концентрації аніонів <$E roman HCO sub 3 sup -> у грунті, ніж ГАМК. Тоді як внесення ГАМК більш ефективно сприяло акумуляції аніонів <$E roman NO sub 3 sup -> у грунті. Суміш CaSiO3 та ГАМК була найбільш ефективною у відновленні фізико-хімічних властивостей грунту, змінених імітованим підкисленням, а також у стимуляції росту та фотосинтезу досліджуваних рослин. Таким чином, суміш CaSiO3 та ГАМК є перспективною для подальших досліджень можливості її застосування для пом'якшення негативного впливу кислотних опадів на рослинність та грунт.



Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського